Sci-fi Online

online

I. řada

1×01 Premiere

Vědec a astronaut John Crichton se připravuje vyzkoušet teorii, kterou vymyslel se svým přítelem z dětství přezdívaným D. K. Chystá se překonat odpor atmosféry a exponenciálně zvýšit svou rychlost využitím přirozeného tahu přitažlivosti planety. Těsně před odletem si ještě promluví se svým otcem, a pak ho raketoplán vynese na oběžnou dráhu Země, kde se s modulem Farscape 1 pokusí experiment provést.Experiment mu vychází dobře, dokud se neobjeví elektromagnetická vlna, do které John vletí, a posléze je jeho modul naveden přímo do červí díry. Ta ho po chvíli vyhodí ven a zničehonic do jeho modulu narazí nějaké malé vesmírné plavidlo. John se totiž objevil přímo uprostřed vesmírné bitvy. Náhle je jeho modul přitahován přímo do velké lodě, na kterou ty malé útočí. John ve svém modulu tak přistává v jejím hangáru.
Když vyleze ven, ihned se střetává s prvním obyvatelem lodi, malým robotem nazývaným DRD.........
PŘEHRÁT

1×02 I, E.T
Na cestě Nezmapovaným územím posádka Moyi zjistí, že jejich loď má ve svém neurálním centru vložené sledovací zařízení, maják, díky kterému je můžou najít. Toto zařízení vysílá signál, který má najít a kontaktovat nejbližší loď Dozorců.

Crichton navrhne, aby s lodí přistáli na nejbližší planetě a pokusili se o přistání do vody, která by měla ztlumit signál vysílače a získat jim trochu času, než se jim ho podaří vypnout. Aby ho ale mohli vypnout, musí provést na Moye bolestivé úpravy. Pro zmírnění bolesti potřebují pro Moyu anestetika, clorium, které ale na palubě není.

John, Aeryn a D´Argo jdou tedy na planetu, na níž přistáli, clorium hledat a Zhaan s Rygelem se pokoušejí vysílač vypnout tak, aby to Moyu bolelo co nejméně. Zhaan se nabídne, že se na Moyu napojí a pomůže ji nést část bolesti, zatímco Rygel odpojuje kabely.

Crichton a ostatní musí být opatrní, protože místní lidé, zvaní Deneané, se ještě s žádným mimozemšťanem nesetkali. Při hledání a skrývání se, skončí John ve stodole místní ženy jménem Lyneea a jejího syna, Fostra, které přesvědčí, že jim nechce ublížit a aby nevolali armádu, pro kterou Lyneea pracuje a hledá mimozemský život. Naneštěstí si místní armáda Moyina přistání všimla a už je na cestě. Lynee se podaří Crichtona ukrýt, ale velitel vojáků, Ryymax, je neodbytný.

PŘEHRÁT

1×03 Exodus from genesis
Moya zase jednou utekla před Dozorci, když se s ní posádka schová za pole asteroidů. Ale jen na tak dlouho, než se na Moye začne měnit prostředí. Aeryn to nedělá dobře, protože je studenokrevný bývalý Dozorce a ti horko snášejí špatně.

Crichton objeví ve svém pokoji velkého brouka, kterého zabije a k jeho překvapení obsahuje jeho DNA. Když se na lodi takových brouků objeví víc, všem dochází, že to není náhodou. Zvlášť, když si brouci s jejich DNA začnou brát podoby členů posádky. John zjistí, že jejich duplikáty mají nevýhodu – neumí mluvit a tak je dokážou poznat. Mají ale také velkou sílu.Teplota Aeryn stále stoupá a tak ji odnesou k Pilotovi, který ji ale dokáže snížit jen o trochu. Rygel se mezitím vydává do průlezů, aby zjistil, kde se jejich návštěvníci berou. Narazí přitom na hnízdo. Kontaktuje Crichtona a sděluje mu, že jejich duplikátů je víc a zaplavují loď.

Když to jde říct Zhaan, ta se mu představí jako Královna Drakků. Ovládá Zhaan a mluví jejím prostřednictvím. Pole, které považovali za asteroidy, bylo živé a oni svým příletem narušili jejich množení. Chtějí použít jejich loď a k rození potřebují horko, aby se následně mohli vrátit do vesmíru. Viní Johna ze zabití jednoho z jejích dětí, ale ten se omlouvá, že to tak nechtěl.

PŘEHRÁT1×04 Throne for a loss

Skupina Tavleků, agresivní a na zvláštní droze závislá rasa, je na cestě k Moye. Posádka s nimi chce zkusit obchodovat, ale Tavlekové posádku Moyi přepadnou a během boje unesou Rygela. Pilotovi se podaří zavřít dveře hangáru, a i když skupina Tavleků unikne, jeden z nich zůstává v bezvědomí na podlaze.

Crichton chce Tavleky pronásledovat, ale D´Argo namítá, že si za to Rygel může sám a je i na svou povahu neobvykle agresivní. Ostatním je to divné a všimnou si, že D´Argo má na ruce rukavici, jež dodává do těla Tavleků drogu, díky níž jsou silnější. Jelikož rukavice může být odstraněna pouze, když je její nositel v bezvědomí. Zhaan tedy přijde s omračovací mlhou, která by měla D´Arga uspat.

Pilot obdrží zprávu od vůdce Tavleků, Bekheshe, který požaduje výkupné za Rygela. Chce ho do jednoho dne, jinak jejich král zemře. John a Aeryn použijí mlhu, aby omráčili D´Arga, ale ten zrovna dostal injekci a tak ho to nezastaví. Pilot tedy z chodby vypustí atmosféru a znovu ji napustí, což D´Arga omráčí a rukavice mu odpadne.

Pilot také oznámí, že se nemůžou hnout z místa, protože Rygel bez dovolení použil krystal, který Moya potřebuje k navigaci, pro své žezlo.

PŘEHRÁT

 

1×05 Back And Back And Back To The Future

PŘEHRÁT


1×06 Thank God It’s Friday Again

PŘEHRÁT

 

1×07 PK Tech Girl

PŘEHRÁT

 

1×08 That Old Black Magic

PŘEHRÁT

1×09 DNA Mad Scientist

PŘEHRÁT

 

1×10 They’ve Got a Secret

PŘEHRÁT


1×11 Till the Blood Runs Clear

PŘEHRÁT

1×12 The Flax

PŘEHRÁT


1×13 Rhapsody in Blue

PŘEHRÁT


1×14 Jeremiah Crichton

PŘEHRÁT


1×15 Durka Returns

PŘEHRÁT


1×16 Human reaction

PŘEHRÁT


1×17 Through the looking glass

PŘEHRÁT


1×18 Bug’s life

PŘEHRÁT


1×19 Nerve

PŘEHRÁT


1×20 Hidden memories

PŘEHRÁT


1×21 Bone to be wild

PŘEHRÁT


1×22 Family ties

PŘEHRÁT


Žádné komentáře