Sci-fi Online

online

I. řada


 01*01,02  -  Děti bohů

Začátek pilotního dvoudílu Stargate SG-1 s názvem Děti bohů (Children of the Gods) se odehrává rok po první misi na Abydos. Plukovník Jonathan "Jack" O'Neill, který po návratu z Abydosu odešel do výslužby, je opět povolán do aktivní služby poté, co hvězdnou bránou pronikne do velitelství stargate (SGC) skupina Jaffů vedená příslušníkem parazitické rasy Goa'uldů Apophisem. Ti napadnou ostrahu střežící bránu, unesou jednu ženu a ostatní členy ostrahy pobijí. Poté, co je O'Neill nucen prozradit, že dr. Jackson žije, je vyslán na Abydos, aby ho přivedl zpět. Tam se od Jacksona dovídá, že existují tisíce bran po celé galaxii.

 

01x01 & 02 - Děti bohů část 1 @ Yahoo! Video 01x01 & 02 - Děti bohů část 2 @ Yahoo! Video

 

01*03  -  Nepřítel je uvnitř

Major Kawalsky se s ostatními vrací z Chulaku zpět na Zem a nikdo netuší, že má v sobě Goa'ulda. Do SGC byl z Pentagonu vyslán plukovník Kennedy s úkolem vyslechnout Teal'ca a získat od něj co nejvíce informací o Goa'uldech. O'Neill by měl rád Teal'ca ve svém týmu, ale zdá se, že Teal'ca čeká nezáviděníhodný osud pokusného králíka v rukou armádních vědců. Situace v SGC se zdramatizuje, když se ukáže, že Kawalského ovládl Goa'uld. Jedinou šancí pro něj je chirurgické odstranění goa'uldí larvy. Ovšem šance, že Kawalsky operaci přežije bez úhony je minimální. Generál Hammond dává svolení k operaci a ta dopadne nad očekávání dobře. Alespoň to tak na první pohled vypadá.
01x03 - Nepřítel je uvnitř @ Yahoo! Video

 

 01*04 - Emancipace

Tým SG-1 se vydává na planetu Simarka (P3X-593). Vzápětí po příchodu na planetu, členové SG-1 záchrání život Abuovi, synovi náčelníka kmene Shavadai. Abu je velmi přátelský a vděčný za záchranu života. Ovšem je šokován, když spatří, že jedním ze zachránců je žena - kapitán Carterová. Shavadaiové jsou potomky jednoho z mongolských kmenů a mají přísná pravidla, co se týče chování žen na veřejnosti. Náčelník Shavadaiů Moughal pozve tým SG-1 do svého tábora. V noci je Sam přepadena o odvlečena z tábora neznámo kam. Ukáže se, že únoscem je sám náčelníkův syn Abu, který ji chce vyměnit za svou vyvolenou Nyu, dceru náčelníka sousedního nepřátelského kmene Toughai. Mužské části SG-1 nezbývá, než ji urychleně vypátrat a zachránit.
 
01x04 - Emancipace @ Yahoo! Video

01*05 - Mezi světlem a tmou

Týmy SG-1 a SG-3 se vydávají na misi na planetu P3X-797. Ihned po příchodu, je O'Neillův tým napaden primitivními domorodci. Naštěstí jim přicházejí na pomoc členové SG-3 pod vedením plukovníka Makepeace, kteří měli týmu SG-1 krýt záda. Týmy zjišťují, že na planetě žijí jednak obyvatelé na úrovni raného paleolitu - tzv. Nečistí a jednak obyvatelé na úrovni doby bronzové - Čistí. Jelikož ze strategického hlediska O'Neill nepovažuje planetu za významnou, dává povel k návratu na Zem. Po návratu do SGC se u členů obou týmů začnou projevovat změny nejen v chování, ale i v jejich vzhledu. Začnou se stále více podobat primitivním pravěkým lidem. Ukáže se, že je to jakási virová choroba. Ta se začne šířit základnou jako epidemie. Hammond vyhlašuje karanténu a nařizuje hermeticky uzavřít celý komplex. Jedinou nadějí pro SGC jsou Teal'c a Daniel, u nichž se symptomy nemoci neprojevily.
01x05 - Mezi světlem a tmou @ Yahoo! Video

 

01*06 - První přikázání

Kapitán Jonas Hanson, velitel SG-9, se ustanovil bohem na planetě P3X-513. Nutí místní obyvatele, aby ho uctívali a dřeli na stavbě chrámu, který by měl být oslavou jeho velikosti. Život na planetě je ohrožován nebezpečným slunečním zářením. Hanson slíbil, že lid zbaví této zhouby a vytvoří pomocí goa'uldského zařízení, které na planetě objevil, ochranný štít oranžové barvy, který zabrání smrtícímu slunečnímu záření. Ovšem je v tom háček - neumí zařízení spustit. SG-1 se pokouší dostat šíleného Hansona zpátky na Zem.
01x06 - První přikázání @ Yahoo! Video

01*07 - Z mrtvýchvstání

Plukovník Jack O'Neill se musí vypořádat se smrtí svého syna a se vztahem ke své ženě prostřednictvím mimozemské formy života - modrého krystalu, který tým SG-1 objevil při své misi na planetu P3X-562. Krystal se transformoval do O'Neillovy podoby a vrátil se místo pravého O'Neilla na Zem. Chce se setkat z Jackovým synem, protože vzpomínky na syna jsou to nejsilnější, co nosí Jack ve svém srdci. Krystal změněný do Jackovy věrné podoby nechápe, že na Zemi má fyzická smrt pro lidi jiný význam a znamená něco úplně jiného než pro jeho druh. Mezitím se z planety vrací i pravý O'Neill a nechápe, proč se zbytek týmu SG-1 vrátil domů bez něho.
 
01x07 - Zmrtvýchvstání @ Yahoo! Video

01*08 - Noxové

Aby naplnil touhu vlády a sboru náčelníků štábů získat nějaké mimozemské technologie užitečné na obranu Země proti Goa'uldům, vydává se tým SG-1 na planetu obývanou mírumilovnými Noxy, vyspělou rasou, která ovládá schopnost učinit nejen sebe, ale i další tvory, předměty a dokonce celá města neviditelnými. Nedorazili však sami. Již před nimi se na planetě objevuje Apophis se svými lidmi, který má také zájem rozluštit tajemství neviditelnosti. Ovšem Noxové jsou pacifisté a nehodlají na své planetě trpět žádné šarvátky mezi pozemšťany a oddílem Jaffů vedeným Goa'uldem Apophisem.
 
01x08 - Noxové @ Yahoo! Video

01*09 - Jepičí život

SG-1 cestuje na planetu Argos, kde potkávají "Vyvolené" - místní obyvatele, kteří žijí pouhých 100 dnů. Všichni jsou mladí, krásní a jejich svět vypadá jako ráj. Před mnoha generacemi sem byli přivedeni Goa'uldem Pelopsem. Tým však zjišťuje, že něco není v pořádku a že lidé rychle stárnou. O'Neill se nakazí a začne také rychle stárnout, ale mnohem rychleji než Argosané. SG-1 zjišťuje, že "choroba" má goa'uldský původ a začíná závod s časem o O'Neillovu záchranu.
01x09 - Jepičí život @ Yahoo! Video

 

01*10 - Thorovo kladivo

Podle mýtů z celého světa to vypadá, jako by existovaly dva různé druhy bohů z hvězd. Tyrani - Goa'uldi a nositelé kultury, kteří se svou technologií snažili prospívat lidem - např. bůh Thor. Na popud Teal'ca se tým SG-1 vydává na planetu Cimmerii (P3X-974), která je pro všechny Goa'uldy a Jaffy zakázanou planetou...
01x10 - Thorovo kladivo @ Yahoo! Video

01*11 - Tantalova muka

V roce 1945 prezident Roosewelt nařídil experimenty s podivným kruhovým zařízením, nalezeným v Egyptě v roce 1928. Vědci se tehdy domnívali, že to zařízení je nějaká zbraň nebo by se tak dalo použít. Experimenty vedl profesor Langford, objevitel brány. Američanům se podařilo ještě téhož roku bránu uspěšně aktivovat a jeden z členů výzkumného týmu - dr. Ernest Littlefield prošel bránou na planetu, která byla později označena jako P3X-972. Experiment se však nezdařil... nebo ano? O 50. let později, poté, co Pentagon odtajňoval staré archivní materiály, se dr. Jackson dozvěděl o pokusech ze 40. let a tým SG-1 se společně s Catherine Langfordovou vydal na zmiňovanou planetu, kde nalezl jediného obyvatele - prvního cestovatele bránou dr. Littlefielda, který zde žil úplně sám padesát let. Od něho se dozvědí, že jediná stavba na planetě sloužila jako základna čtyř mimozemských ras, jejichž příslušníci se zde zřejmě scházeli v jakési jednací místnosti. Ukáže se však, že se nemohou vrátit domů, protože DHD je rozbité a všichni jsou uvězněni v této jediné stavbě stojící na vysokém útesu nad oceánem, které, včetně hvězdné brány, hrozí zánik a pád do oceánu díky obrovské bouři.
01x11 - Tantalova muka @ Yahoo! Video

01*12 - Pokrevní svazky

Teal'c je nucen prozradit, že na Chulaku zanechal svou rodinu - ženu Drey'auc a syna Rya'ca. Chce se za každou cenu vrátit na Chulak, aby zabránil implantaci goa'uldí larvy svému synovi při obřadu prim'ta. Teal'c nechce, aby se Rya'c stal otrokem Goa'uldů, tak jako je jím on sám. Hammond dává souhlas k misi a SG-1 vyráží na Chulak. Ukazuje se ale, že to nebude jednoduché. Rya'c je vážně nemocen a goa'uldí larva znamená jeho jedinou naději na přežití. Teal'c se musí rozhodnout, zda zachrání svůj život nebo život svého syna.
01x12 - Pokrevní svazky @ Yahoo! Video

01*13 - Oheň a voda

SG-1 se vrací z mise na planetu P3X-866 bez dr. Jacksona. Unikli na poslední chvíli ničivému ohni a Daniel Jackson to nepřežil... nebo ano? Vzpomínky jsou příliš živé, zármutek příliš hluboký. Ale ukazuje se, že skutečnost je jiná, než se zdála být.
01x13 - Oheň a voda @ Yahoo! Video

01*14 - Hathor

Dva vědci naleznou při vykopávkách v Chrámu nápisů v mexickém Palenque podivný sarkofág, ze kterého osvobodí goa'uldí královnu Hathor, která byla v sarkofágu uvězněna téměř dva tisíce let. Hathor se dostane do SGC, kde je zatčena. Postupně ale ovládne všechny muže na základně, protože používá jakýsi růžový kouř s omamnými účinky. Tato droga však nepůsobí na ženy ani na Jaffy. SGC a celé planetě hrozí smrtelné nebezpečí. Brzy by mohla být celá Země zaplavena Goa'uldy, kteří se rodí z Hathor, jako jedné z goa'uldích královen. Osud všech je v rukou hrstky žen pod vedením kapitána Carterové a Teal'ca, kteří se snaží Hathor zneškodnit. Ovšem Hathor se jen tak lehce nevzdává a za pomoci mužské části SGC nechává Teal'ca i všechny ženy uvěznit a navíc z O'Neilla udělá Jaffu. Nastává souboj s časem nejen o záchranu O'Neilla, ale i SGC a tím celé Země
01x14 - Hathor @ Yahoo! Video

01*15 - Singularita

Na planetě Hanka (P8X-987) byla zřízena dočasná vědecká stanice, aby shromáždila údaje o akrečním disku černé díry během místního zatmění slunce. Tímto úkolem byl pověřen tým SG-7. Vědecká mise se však změní v drama poté, co SG-1 nalezne celou populaci planety, včetně týmu SG-7, mrtvou. Přežil jediný člověk, malá dívka Cassandra. Nevinný uprchlík, zachráněný z mrtvého světa se stává hrozbou pro celé SGC. Generál Hammond, členové SG-1 a dr. Fraiserová se musejí rozhodnout mezi záchranou života malé dívky a tím zřejmě zničením SGC a dívčinnou smrtí
01x15 - Singularita @ Yahoo! Video

01*16 - Cor-ai

SG-1 se vydává na misi na planetu Cartago (Kartágo). Teal'c hned po příchodu zjišťuje, že není na planetě poprvé, že tu už kdysi byl, ještě v dobách, kdy býval Apophisovým Prvním mužem. Planetu obývají Byrsové. Ti jsou častou kořistí Goa'uldů, kteří planetu navštěvují, když hledají nové hostitele. Jeden z vesničanů - mladík Hanno - Teal'ca pozná a obviní ho z vraždy svého otce. Teal'c je podroben místnímu soudu tzv. Cor-ai a ostatní členové SG-1 se nabídnou, že ho budou obhajovat. Ale soud má jiná pravidla, než na které jsou na Zemi zvyklí a rozsudek určuje sám poškozený. Teal'covi tak hrozí trest smrti.
01x16 - Cor-Ai @ Yahoo! Video

01*17 - Záhada

Při misi na Tollan tým SG-1 zachrání deset místních obyvatel z umírající planety a vezme je s sebou na Zemi. Velitel Tollanů Omoc však není pozemšťany nadšen, protože je považuje za příliš primitivní, a chce se vrátit zpět na Tollan. To však není možné, protože Tollan byl zničen vulkanickou činností. Omoc však se svými lidmi nechce na Zemi zůstat a už vůbec ne podělit se s nimi o své znalosti a vyspělé technologie. Ukazuje se, že o Tollany, především o jejich znalosti, má zájem vojenská rozvědka reprezentovaná plukovníkem Maybournem. Omoc odmítne azyl v Zemi světla na planetě P3X-797, který jim nabízí nejvyšší rada Tuplo (viz The Broca Divide). SG-1 pro Tollany musí urychleně najít nový domov dříve, než budou vydáni do rukou Maybournovi a jeho lidem. Volba padne na Noxy. Ale Maybourne se nehodlá jen tak vzdát.
01x17 - Záhada @ Yahoo! Video

01*18 - Osamění

Tým SG-1 musí ukončit misi na planetu P4A-771 dříve než vůbec mohla začít, protože je napaden místními nepřátelskými obyvateli ihned po příchodu bránou na planetu. Při návratu na Zem je však systém přetížen a zatímco Teal'covi a Danielovi se podaří zraněným dostat zpět na Zem do SGC, Sam a vážně zraněný Jack se ocitnou v ledové jeskyni na nějaké neznámé planetě... aspoň si to myslejí. Jackův zdravotní stav se rychle zhoršuje a brána nereaguje na zadání pozemské adresy. Carterová zjišťuje, že jsou uvězněni na ledové planetě. Vypadá to pro ně beznadějně. V SGC mezitím nastává boj s časem o záchranu O'Neilla a Carterové. Daniel zjišťuje neuvěřitelnou skutečnost - na Zemi je ještě jedna hvězdná brána.
01x18 - Osamění @ Yahoo! Video

01*19 - Montér

Při misi na planetu Altair (P3X-989) tým SG-1 potkává jejího posledního přeživšího obyvatele Harlana. Ten bez vědomí členů SG-1 zkopíruje jejich mysl a přenese ji do umělých těl k nerozeznání podobných originálům. "SG-1" se vrací přes Harlanův odpor zpět na Zem a zde zjišťuje krutou pravdu. Harlan z nich udělal jakési androidy, neschopné žít na Zemi, protože potřebují zdroj energie, který ovládá Harlan na Altairu...
01x19 - Montér @ Yahoo! Video

01*20 - Paralelní svět

Pomocí neznámého artefaktu - kvantového zrcadla, který tým SG-1 nalezl při misi na planetě P3R-233, se dr. Jackson dostane do alternativní reality. V této realitě Goa'uldi napadli Zemi. Vidíme, jak by mohl svět dopadnout. Teal'c zabije nejlepšího přítele, protože jeho nejlepší přítel právě zničil celou rasu včetně jeho rodiny. Vidíme Carterovou hrdinně zemřít, Hammonda a celý personál základny bojující až do samého konce. Vidíme zničenou celou planetu. A to všechno by se mohlo stát i v naší realitě.
01x20 - Paralelní svět @ Yahoo! Video

01*21 - Politika

Skeptický a arogantní senátor Kinsey je pověřen, aby vyslechl členy SG-1 a rozhodl, zda má být hvězdná brána uzavřena, protože její provoz je příliš drahý a užitek a dosažené výsledky skromné. Nedbá na naléhání členů SG-1 a generála Hammonda, že SGC je první a vlastně jedinou obrannou linií v boji s Goa'uldy. Nevěří, že Goa'uldi představují pro Zemi smrtelné nebezpečí. Nedbá ani varování Daniela, že Zemi hrozí v nejbližší době útok Goa'uldů, který by mohl skončit zničením celé planety, že totéž se už stalo v alternativní realitě, do které se Daniel dostal interdimenzionálním přenosem pomocí kvantového zrcadla na P3R-233 (viz TBFTGOG). Senátor mu však nevěří a považuje ho za blázna. Žádné argumenty členů SG-1 nakonec neuspějí a senátor Kinsey uzavírá celý projekt Hvězdné brány. Ale není všem dnům konec.
01x21 - Politika @ Yahoo! Video

01*22 - V sevření hada

SG-1 se bránou tajně vydává na adresu, jejíž koordináty přinesl Daniel ze Země v alternativní realitě, kam se dostal interdimenzionálním přenosem pomocí kvantového zrcadla na P3R-233 (viz TBFTGOG). Ukáže se, že koordináty nesměřují na planetu, ale na goa'uldskou loď patřící Klorelovi, Apophisovu synovi a že tato loď spolu s další lodí pod vedením Apophise míří k Zemi, aby ji mohla zničit. Členové SG-1 se pokoušejí útoku na Zemi zabránit. Umístí po celé Klorelově lodi výbušniny. Jack s Teal'cem zajmou Klorela a pokouší se probudit v něm jeho hostitele Skaaru. Nezbývá jim však mnoho času a lodě se nezadržitelně přibližují k Zemi.
01x22 - V sevření hada @ Yahoo! Video
TOPlist
Žádné komentáře