Sci-fi Online

online

IX. řada

09*01 - Avalon [Part, část 1]

Do SGC nastupuje podplukovník Cameron Mitchel a stává se velitelem týmu SG-1, ale zjistí, že bývalý členové odešli každý svou cestou. O'neill nastupuje na místo generála Hammonda, SGC vede jeho přítel generál Hank Landry, Sam vede výzkum v oblasti 51, Daniel se chystá odletět s Deadalosem na Atlantis a Teal'c vede Jaffský národ. Cameron u brány vzpomíná na to, jak vedl útok na goa'uldské lodě nad Antarktidou. Jeho letoun byl zasažen a zřítil se. V nemocnici se dlouho uzdravoval, hrozilo mu, že zůstane ochrnutý, ale dostal se z toho a O'neill mu slíbil cokoliv, on si vybral být členem SG-1. Poté si Cameron začne vybírat nové členy svého týmu. Mezitím přijde na základnu Vala Mal Doran a nese s sebou kamennou destičku, na které jsou antické znaky.
09x01 @ Yahoo! Video

09*02 - Avalon [Part, část 2]

Danielovi s Valou se podaří vyřešit hádanku, tak že se dostanou ven z místnosti. Podaří se jim najít Teal'ca s Cameronem. S Danielovou pomocí Cameron vyřeší hádanku a dostanou se taky ven z místnosti. Vrátí se do hlavní místnosti, kde Cameron vytáhne meč ze skály, objeví se tam holografický rytíř, Cameron ho zneškodní. Pak se ale začne strop hroutit, přenesou se kruhy zpět na loď. Daniel zjistí, že odtamtud Vala něco ukradla, tak se Cameron vrátí zpátky a dá to na místo, potom vrátí i meč zpátky. Místnost se přestane hroutit a objeví se tam velký poklad. Mezi pokladem najdou antický artefakt, který převezou na základnu. Na základně vloží Daniel a Vala do toho zařízení kameny a upadnou do komatu. Jejich vědomí se objevilo v tělech v jiné galaxii. Jsou v galaxii, kde lidé uctívají bohy, Ori. Protože jim přijde chování ženy, ve které je Vala, divné, tak ji upálí za živa. Poté se tam objeví Prior Ori a Valu oživí. Potom oba odejdou s Priorem.

09x02 @ Yahoo! Video

09*03 - Počátek

Prior Daniela a Valu na svou planetu. Daniel se tam dozví, že Ori jsou povznesení Antikové, ale s Antikami jako je Oma se rozešli, protože oni zasahují do života lidí. Ori chtějí být uctíváni jako bohové, kdo je nebude uctívat musí zemřít. Generál Landry pozve na Zem vůdce Jaffů, Geraka. Mezitím přijde do naší galaxie Prior a hlásá učení podle knihy počátku (origin). Na té planetě se setká s Cameronem a ten ho vezme na základnu na Zem. Ale na Zemi nikdo netuší, co je zač. Daniel se s Valou zase dostávají zpátky do vesnice, kde mají být oba upáleni. Když už se k nim oheň blíží, tak se jejich stav na Zemi začne zhoršovat. Cameron vezme s Teal'cem to zařízení a hodí ho do hmoty, která vyletí z brány při otevření. Zařízení bylo zničeno a Daniel s Valou se proberou na ošetřovně. Řeknou ostatním o Ori. Cameron zabrání Priorovi, aby odešel. Poté ale začne z ničeho nic hořet a zmizí. Vala sundá sobě a Danielovi náramky. Jelikož Daniel zmeškal Deadala, který už vyrazil do Pegasovi galaxie, tak zůstává na Zemi.
09x03 @ Yahoo! Video

09*04 - Svazující pouta

Vala odchází ze Země a u brány se loučí s Danielem. Po nějaké době, co Vala odejde, Daniel omdlí. Když se probudí, tak mu doktorka Lam řekne, že kvůli tomu, že jejich vědomí bylo v jiné galaxii, tak i po sundání náramků, se od sebe nesmí vzdálit, jinak by zemřeli. Vedle sebe uvidí Valu. Vala jim řekne o muži, kterému ty náramky ukradla, proto se za nim vydají. Ten jim řekne, že pokud mu Vala nevrátí náhrdelník, který mu ukradla, tak jim nepomůže. Vydají se za bývalým Jaffou, se kterým vyměnila náramek za napájecí cívku, ale tu Vala už taky nemá. Dala ji bývalému pašerákovi, kterému ukradla loď, kterou teď má Lucianská aliance. Nakonec se jim podaří získat loď zpátky a vrátit všechny věci jejich majitelům. Když vrátí i náhrdelník, tak jim ten muž řekne, že nemůže nic udělat, efekt náramků by měl zmizet sám.
09x04 @ Yahoo! Video

09*05 - Vyšší moci

Vala nevrhne Cameronovi, aby se vydali na jednu planetu, kde zná místní obyvatelé. Když tam přijdou, tak se ukáže, je Vala byla jejich bohyně, když byla Goa'uld Quetesh. Místní obyvatelé jí chtějí soudit za její činy a uvězní ji. U soudu obyvatelé rozhodnou, že bude popravena. Poté na planetu přichází Prior. Obyvatelé odmítají přijmout jejich víru, tak na ně Prior sešle nějakou epidemii a postupně začnou všichni onemocňovat. S pomocí Valy, která umí ovládat goa'uldské uzdravovací zařízení, je začnou uzdravovat. Ale Valu to rychle vyčerpává a ukáže se, že ty co uzdravila, tak zase po nějaké době onemocní. Jeden z nakažených je i Cameron. Dr. Lam se snaží najít protilátku, ale nedaří se jí. Mnoho obyvatelů té vesnice zemře. Nakonec se místní rozhodnou přijmout vírů a uctívat Ori. Poté Prior všechny uzdraví a oživí i ty, co zemřeli.
09x05 @ Yahoo! Video

09*06 - Přednosti

Na planetu Kallan, kde jsou Jaffové, přijde Prior. Jaffové odmítnou uctívat Ori, a tak je Prior zneškodní a u brány vytvoří nějaké modré pole. Do SGC přichází Goa'uld Nerus a tvrdí, že by chtěl pro ně pracovat. Poté jim řekne o tom, co se stalo na Kallaně a ukáže jim holografické zařízení, kde je vidět, že pole kolem brány roste. SG-1 je vyslána na Prometheovi to zkontrolovat. Tam se setkají se Sam, která jim má pomoci. SG-1 se přenese na planetu a pokusí se s Priorem vyjednávat, ale on odmítá odstoupit. Tak se přenesou zpět a vyšlou na to silové pole raketu, ale nic se nestane, akorát se pole mnohokrát zvětší.
09x06 @ Yahoo! Video

09*07 - Ex deus machina

Překlad z latiny zní: Z boha strojem..
Na Zemi je nalezen mrtvý Jaffa, kterého porazilo auto. Teal'c se okamžitě vydá na Dakar, aby zjistil, co se stalo. SG-1 dostává zprávu, že se na Zemi ukrývá Baal a zkupuje všechny velké společnosti. Baal upozorní SGC, že nechce nikomu ublížit, jen chce v klidu dožít svůj život. Mezitím na Dakaře mučí Gerak jednoho Goa'ulda, aby mu prozradil, kde se skrývá Baal. Podle informací Baal někde na Zemi ukryl naquadahovou bombu, kterou odpálí, když po něm bude SGC pátrat. Gerak proto vyšle maskovanou loď k Zemi. Prometheus se ji vydá najít, ale loď nezaměří. Sam je přenesena do Seattlu, kde by v jedné z budov měla být bomba, ale bombu se jim nepodaří najít. Sam zjistí, že budova byla postavena nedávno, tak že naquadah musí být v materiálu. Proto přenesou budovu daleko od Země do vesmíru, kde vybouchne. Jaffové zajmou Baala a dovedou ho ke Gerakovi a ten ho zabije. Ale Sam našla zařízení na genetickou manipulaci, tak že je možné, že Gerak nezabil Baala, ale jeho klon.
Na konci je vidět Baal a plno jeho klonů.

09x07 @ Yahoo! Video

09*08 - Babylon

SG-1 se vydá na planetu, kde se mají podle Teal'ca nacházet oddíl Jaffů jménem Sodan. Na planetě jsou ale napadeni neviditelnými Jaffy. Cameron pošle všechny zpět k bráně, že jde hned za nimi, ale je zraněn a upadne do bezvědomí. Jeden z Jaffů ho vyléčí a potom ho začne učit sodanskému umění, aby s nimi mohl bojovat, jelikož SG-1 zabila jednoho z nich. Cameron se ho snaží přesvědčit, že Goa'uldi padli a Jaffové už jsou volní, ale on to ignoruje. Tvrdí, že mohli být už dávno, stačilo, aby se přidali k nim. Mezitím se v SGC snaží vyléčit zraněného Jaffu, o kterém si Sodanští Jaffové myslí, že je mrtev. Jeho zraněni jsou vážná, a tak mu vyjmou symbionta a nasadí mu tretonin. Sam se snaží aktivovat zařízení, kterým se Jaffové přenesli na jiné místo na planetě, ale nedaří se jí to, tak se do pátrání zapojí i Prometheus. K Jaffům přijde Prior a Cameron zjistí, že uctívají Ori, ale přesto se je snaží přesvědčit, že nejsou praví bohové. Úplně stejně se snaží přesvědčit Jaffu na základně. Poté Cameron bojuje se Sodáncem na život a na smrt a vypadá to, že je zabit, ale ten Jaffa ho pouze omámil nějakou látkou. Odnese ho pryč a poté co se probere ho nechá vrátit se na Zem. Pak nechají jít toho Jaffu, co drželi na základně.
09x08 @ Yahoo! Video

09*09 - Prototyp

Sam přijde za generálem a oznamuje mu, že mají od Tok'rů zprávu o černé díře. Kvůli podezření, že se jedná o další pokus vytvoření super bránu Oriů, se tam Sam vydá s SG-5, ale hned se vrátí, protože je brána musela poslat někam jinam. Sam přijde na to, že brána na té planetě potřebuje nějaký kód, jinak je pošle na jinou planetu. Sam na něj přijde a vydají se tam. SG-1 je přenesena kruhy do nějaké místnosti, kde Cameron omylem probudí nějakého muže ze stáze, tak ho vezmou s sebou na základnu. Tam jim řekne, že byl unesen ze své planety a někdo na něm dělal pokusy. Daniel dál překládá na planetě nápisy a zjistí, že ten muž je něco jako Anubisův syn. Generál ho chce proto dát zpátky do stáze. On to uslyší, tak uteče, pomocí telekineze přemůže stráže, dostane se k bráně a zadá souřadnice planety a projde bránou. Vzápětí se ale vrátí, Sam nastavila bránu tak, aby všechny odchody na tu planetu vedly zpět na Zem. Daniel ho postřelí a pak do něj začne střílet i Cameron a zabijí ho.
09x09 @ Yahoo! Video

09*10 - Čtvrtý jezdec [Part, část 1] 

Vůdce jaffů chce uzákonit víru v Orie. Na Zemi se začíná šířit choroba, která od Oriů pochází. Antik Orlin, se stává znovu člověkem, aby pomohl vyvinout lék, který by dokázal epidemii zastavit a zachránit tak Zemi. Ale velké množsví antických vědomostí mu začíná poškozovat mozek...

 

09x10 @ Yahoo! Video

09*11 - Čtvrtý jezdec [Part, část 2]

Gerak se pořád snaží přesvědčit radu Jaffů, že Ori nejsou to, co si myslí. Daniel s Cameronem se vydají na planetu Sodan, aby tam nastražili past na Priora. Dozví se tam, že sodančtí Jaffové už Ori neuctívají. Mezitím se Orlin na základně pořád pokouší vyrobit lék na Prioří nemoc, ale čím dál tím víc ztrácí svoje vzpomínky a vědomosti. Daniel s Cameronem nastaví na Priora zbraň, ale zjistí, že musí najít správnou frekvenci, aby to fungovalo. Poté přijde Prior, Cameron ho začne zdržovat a Daniel zatím hledá správnou frekvenci. Když se mu to podaří, tak Priora omráčí a odeberou mu vzorek krve, kterou pošlou do SGC. Mezitím se Teal'c snaží přesvědčit Geraka, že nejsou pravý bohové. Na planetu Sodan přijde generál Landry, aby si promluvil s Priorem, kterého zajali. S ním přijde také Orlin a tvrdí, že ho zná a že zná jeho rodinu. Řekne mu, že Ori přicházejí do naší galaxie jenom proto, aby zničili Antiky. Poté zbraň přestane fungovat a Prior začne generála dusit, tak ho Cameron zabije.
09x11 @ Yahoo! Video

09*12 - Nepřímé obvinění

Na jiné planetě je nalezen Cameron od krve vedle mrtvé ženy a je obviněn z její vraždy. Pamatuje si všechno, co udělal, ale neví proč. O 24 hodin dříve Cameron testuje zařízení, které lidem na té planetě umožňuje upravovat a přenášet vzpomínky. Ostatní z SG-1 Camerona navštíví v jeho cele a domnívají se, že mu někdo smazal vzpomínky. Cameron je proto zbaven viny a může se vrátit na Zem, ale on se nechce smířit s tím, že ho budou všichni považovat za vraha, tak s dvěma vědci začne pomocí toho přístroje prozkoumávat jeho paměť a pokoušejí se najít nějaké chyby. Na tom přístroji se mu vybavují ty nejhorší vzpomínky a pak pořád vidí, jak zabil tu ženu. Po nějaké době se mu podaří najít chybu v jeho vzpomínkách. V odraze zrcadla má rozmazaný obličej. Po vyčištění obrazu zjistí, že to udělal vědec, který mu pomáhal najít tu chybu. Ale on si na tu vraždu nepamatuje, protože si změnil paměť. Poté se SG-1 vrací domů a potkají toho vědce, co spáchal tu vraždu, a zjistí, že mu změnili paměť, tak že neví ani o tom, že tu ženu znal.
09x12 @ Yahoo! Video

09*13 - Kaskádový efekt

Na základnu se otevře brána a podle identifikačního kódu přichází SG-1, ale přijde o něco dřív, než měla přijít. Poté se znovu aktivuje brána a přijde další SG-1, tentokrát podle plánu. Na ošetřovně zjistí, že obě SG-1 jsou totožné, ale podle hlášení je pravá ta druhá. Druhý tým pochází z alternativního vesmíru. Jejich červí díra totiž prošla černou dírou. Postupně na základnu přicházejí další SG-1, poslední má dokonce jiné složení, je v něm Dr. Fraiserová a i Martouf, kteří jsou v naší realitě mrtvý. Sam se podaří zabránit tomu, aby na základnu přestaly chodit další týmy. Sam se svými dvojnicemi přijde na to, jak je vrátit zpátky. Požádají o pomoc Asgardy, aby jim půjčili zařízení na dilataci času, protože chtějí poslat do černé díry silnou nálož. Proto vyrazí na Prometheovi. Je tam pravý SG-1 týmy a jeden z jiné reality. Když jsou na cestě, tak alternativní SG-1 ovládne loď a nastaví kurz do Pegasovi galaxie, aby si mohli zaletět pro ZPM. Všechno to měli naplánované, ale nepočítali s tím, že se tam objeví tolik SG-1. Nakonec se pravé SG-1 podaří převzít nad lodí kontrolu.
09x13 @ Yahoo! Video

09*14 - Pevnost

Na Dakaru se Jaffové pořád rozmýšlejí, jestli nechat v čele jejich národa radu nebo jestli mají nastolit demokracii. Teal'c, Bra'tack a Maz'rai jsou pro demokracii. Mezitím Cameron na Zemi navštěvuje svého přítele, který mu kdysi zachránil život, ale uvíznul mu v hlavě šrapnel, který mu způsobuje neoperovatelnou výduť, a zbývá mu pár dní života. Na Dakaru najednou Maz'rai změní svůj názor. Poté je Teal'c unesen a uvězněn na Baalové lodi. Ten nechce, aby ho Jaffové uctívali jako boha, ale také nechce, aby Ori přišli do naší galaxie. Jaffové prý potřebují silného velitele, jeho. Daniel s Bra'tackem se vydávají na planetu, kde je Maz'rai, protože Bra'tack věří, že mu někdo vymazal mozek. Když tam potom znovu přijdou, tak najdou Maz'raie mrtvého, vyndal si symbionta, aby si vzpomněl. Cameron se opět vydá za svým přítelem a přinese mu zařízení na zaznamenání vzpomínek, aby viděl, co všechno Cameron prožil. SG-1 se potom vydává na planetu, kde by měl být Teal'c. Objeví tam mateřskou loď, Cameron se dostane dovnitř a Teal'c zabije Baal, který si myslel, že se mu podařilo Teal'covi vymýt mozek. Poté osvobodí Bra'tacka, který byl také zajat, a odejdou dřív, než loď vstoupí do hyperprostoru.
09x14 @ Yahoo! Video

09*15 - Ethon

Jaren z planety požádá SGC o pomoc. Na jejich planetu totiž přišel Prior, a jelikož ne všichni přijali knihu Origin, tak jim Prior nařídil sestrojit satelit, aby je mohli zničit. Těmi, co nepřijali knihu Origin je země Caledonie. Daniel se na tu planetu vydá, ale hned po příchodu je s Jarenem zajat. Ostatní z SG-1 se zatím nalodili na Promethea a vydali se k planetě. Když tam dorazili, tak na ně satelit třikrát vystřelil a Prometheus byl zničen. Před výbuchem ale kapitán přenesl posádku na povrch Caledonie. Zbytek SG-1 je v Caledonii a spolu s ministriní Chaskou se snaží vyjednávat s velitelem protektorátu Rand, Nadalem. Poté Sam přijde na to, jak vyřadit satelit. Pošlou raketu na místo, kde je satelit ovládán. Nadal si předvolá Daniela a chce vědět, jak to opravit. Pak vzlétne Cameron v X-302 a chystá se satelit zničit. Daniel ho ale včas zastaví, protože Rand je ochotný se vzdát brány a dát ji Caledonii, ale pod podmínkou, že si můžou nechat satelit. Ministrině Chaska nakonec souhlasí. Poté ale vydá Nadal rozkaz vypálit na Caledonii, proto je Nadal zastřelen. Když jsou všichni na základně, dozvědí se, že dohoda mezi zeměmi nakonec ztroskotala a nejde vytočit bránu.
09x15 @ Yahoo! Video

09*16 - Ze sítě

SG-1 se vydá na planetu, kde lidé pěstují návykovou rostlinu kassu. Tam si Cameron domluví schůzku s jedním z dodavatelů, Worrelem, který pracuje pro Luciánskou alianci. Cameron se vydává za kupce, ale Worrel mu to neuvěří. Potom už je spolu se zbytkem týmu, který byl schovaný v úkrytu, pronásledovaný. Dostanou se k bráně, ale ta náhle zmizí, byla přenesena a oni se nemůžou dostat ven. Poté jsou zajati. Worrel si také myslí, že to SG-1 je zodpovědná za zmizení brány. Mezitím na Zemi zjistí, že brána na planetu, kde je SG-1 nejde vytočit, tak tam pošle nový pozemský bitevník, Odyssea. Poté zjišťuje, že zmizeli i jiné brány po galaxii. Generál Landry zřejmě tuší, kdo za tím stojí, a tak se vydá do oblasti 51 za Goa'uldem Nerusem, který kdysi pracoval pro Baala.
09x16 @ Yahoo! Video

09*17 - Pohroma

SG-1 dostane za úkol provést diplomata Woolseyho a členy IOA (Mezinárodní dozorčí rada) po stanovišti Gama. Setkají se s vědci, kteří studují mimozemské brouky, kteří byli pravděpodobně vytvořeni Priorem, aby sežrali veškerou úrodu. Mezitím Daniel s Cameronem přemýšlejí, proč je musejí provázet na jiné planetě. Dojdou k závěru, že to je proto, aby si usmířili Číňany, kteří jsou naštvaní, protože se USA nechce moc dělit o technologie. Jeden vědec, který zkoumá ty brouky, jim dá k jídlu kousek sekané. Brouci se do toho hned pustí. Potom se začnou rychle množit. Utečou z kontejneru, a než jsou zneškodněni, tak jeden z brouků kousne jednoho vědce. Ten poté zemře a při přepravě na Zem z něj vylezou ti brouci a začnou se šířit po základně. SG-1 s členy IOA uteče do lesa, aby se dostali na menší základnu a kontaktovali tak Odysseu. Cestou zjistí, že ti brouci nenávidí hluk, tak střílejí do země, aby je zahnali. Když se dostanou do té základny, tak musí Sam nastavit vysílač. Zatím ostatní z týmu rozmístí kolem základny C4. Když brouci přijdou, tak je odpálí, tím je na chvíli zaženou, pak začnou střílet ze zbraní, ale dojdou jim náboje. Všichni se dostanou dovnitř do základny. Když jsou brouky úplně obklíčeni, tak jsou najednou přeneseni na Odysseu.
09x17 @ Yahoo! Video

09*18 - Artušův úkryt

Po dlouhé době zkoumaní Merlinova zařízení z Anglie, se Sam konečně podaří zařízení aktivovat. Při spuštění je tam s ní i Cameron. Když ho spustí, tak se oba přesunou do jiné dimenze, tak že jsou jakoby neviditelní a ostatní prochází skrz ně. Poté se Teal'c vydá na planetu Sodan, kde najde všechny Jaffy mrtvé, až na jejich vůdce, který mu řekne, že to udělal jeden z jejich Jaffů, který byl pozměněn Priorem, a používá sodanské zařízeni na neviditelnost. Na Zemi Daniel přijde na to, co se stalo se Sam a Cameronem, a Sam začne s Danielem komunikovat přes to zařízení. Cameron se zatím vydává s druhým týmem na Sodan. Dr. Lee si myslí, že by mohl Sam a Camerona vrátit do jejich dimenze, pokusí se o to, ale podaří se mu přenést Daniela k nim do jiné dimenze. Tam se Daneil pokouší rozluštit text, který se objevil na tom zařízení. Teal'c začne hledat toho Jaffu, co tam všechny zabil. Nasadí si zařízení pro neviditelnost a uvidí Camerona. Spolu se vydají toho Jaffu chytit. Nastraží na něj past, aby mu mohli sebrat ovládací krystal na zařízení, které je přenese k bráně. Když Cameron bojuje s tím Jaffou, tak Sam s Danielem vypnou to zařízení a dostanou se do správně dimenze. V tu chvíli to zapůsobí i na Camerona, tak že ho ten Jaffa vidí. Ale podaří se mu ukrást krystal a pak ho vyhodí do vzduchu.
09x18 @ Yahoo! Video

09*19 - Křížová výprava

Daniel se prochází po základně a dojde do pánských šaten, kde najde Camerona. Poté se ukáže, že v Danielově těle je Vala Mal Doran, která je nyní v galaxii Ori. Vala se jim chystá vyprávět svůj příběh, ale Daniel měl jít na vyjednávání s ruským a čínským velvyslancem, tak musí jít generál Landry sám. Vala jim začne vyprávět. Po výbuchu super brány se dostala do galaxie Ori. Probudila se v posteli nějakého muže, který ji našel v bezvědomí a pečoval o ní. Také se do ní zamiloval. Po nějaké době Vala zjistila, že je těhotná, proto si toho muže, Tomina, vzala, aby si myslel, že to dítě je jeho. Potom začala hledat nějaký odboj, který je proti Ori. Ale byla přivázána na náměstí a ponechána tak 3 dny bez vody a jídla, ale její dítě to přežilo. Potom ji Tomin osvobodí. Pak se jí podaří najít vůdce odboje, kteří plánují zničit lodě Ori, které jim začali vesničané stavět. Její muž se k nim také přidal, protože mu Prior vyléčil nohu. Ale zničení lodí se jim nepodaří. Poté Vala opustí Danielovo tělo a probudí se v galaxii Ori. Tam přijde její muž, zabije ty, co jí pomáhali, pak chce zabít i ji, ale ona ho přesvědčí, že ji k tomu ti lidé donutili. Daniel se potom baví s generálem Landrym a zjistí, že si Rusové chtěli vzít zpět bránu, ale USA jim nabídla loď X-304. Potom začnou hledat novou super bránu, kterou se chtějí Ori dostat do naší galaxie.
09x19 @ Yahoo! Video

09*20 - Kamelot

SG-1 se vydá na planetu, kde by podle Daniela měla být zbraň, kterou vytvořil Merlin, proti Ori. Dojdou do vesnice, kde mají v kameni zapíchnutý meč, jako to bylo v Anglii. Poté se pokusí vstoupit do Merlinova domu, ale na dveřích je energetický štít. Klíč ke dveřím má místní kronikář, ale ten jim nechce klíč dát, protože je podle pověsti dům střežen černým rytířem. Po přesvědčování kronikáře, že je se nejedná o žádnou kletbu, ho nakonec přesvědčí a jsou dovnitř. Tam nenajdou skoro nic, ale pak Cameron objeví tajnou chodbu, kam už kronikář nechce jít. Vrátí se proto domů, kde je potom zabit černým rytířem. SG-1 uslyší křik a vyběhnou ven. Poté jsou nuceni opustit vesnici, ale jsou přeneseni na Odysseu. Daniel se chce vrátit zpátky, tak je tam spolu s Cameronem přenesen a Sam s Teal'cem odletí s Odysseou. Když se potom Daniell pokouší přijít na správnou kombinaci, kterou by vypnul hologram černého rytíře, tak se mu objeví poklad, jako v Anglii. Pak se venku objeví rytíř a Cameron s nim začne bojovat, zatímco se ho Daniel snaží vypnout. Když Cameron prohrává, tak mu jedno děvče hodí meč, který vytáhla z kamene, a Cameron s nim začne bojovat. Potom se Danielovi podaří vypnout ten hologram a jsou transportováni na Koreleva, pozemskou loď, kterou dali Američani Rusům, a odlétají k super bráně.
09x20 @ Yahoo! Video
TOPlist
Žádné komentáře