Sci-fi Online

postavy

Jack O'Neill

Jack O'Neill (hraje Richard Dean Anderson)

Jack O'Neill

Pochází z Chicaga, státu Illinois. Než nastoupil do SGC pracoval jako voják ve speciálních tajných jednotkách a prováděl tajné operace (ve Východním Německu, Iráku - kde byl společně s plukovníkem Frankem Crowellem).

Díky těmto zkušenostem je O'Neill výborný voják i stratég. Byl ženatý se Sarah O'Neillovou, jenže se s ní rozvedl potom, co se jeho syn Charlie O'Neill zastřelil Jackovou služební zbraní. Sarah ho má stále ráda, jenže teď, když pracuje v SGC se s ním nevídá.

Byl vybrán jako velitel na první misi na Abydos (více informací v sekci Film StarGate). Po této misi se celý program SGC zastavil a byl znovu otevřen až potom, co Appophis napadl Zemi skrz bránu. Byl povolán i Daniel Jackson, který se na Abydosu dozvěděl, že jsou stovky možná i tisíce bran. Bylo zřízeno asi 20 SG teamů, které cestují na různé planety a hledají technologie proti goa'ldům.

Ve své práci toho Jack zažil hodně: smrt některých svých kolegů, stal se jaffou, tok'rou, byli mu implantovány vědomosti antiků,... . Jack trochu nabaluje Sam, jinak je Jack milý, velice vtipný - i vtěch nejhorších situacích jej humor neopouští. Velice rád rybaří na své chatě v Severní Minesotě.

Žádné komentáře