Sci-fi Online

technologie

Asgardské

Centrum lodi

Z tohoto místa na Asgardské lodi se ovládají veškeré systémy - zbraně, trasportéry, štíty, holokomunikace a další.

 

 

 

 

 

Holografické zařízení

Pomocí hologramu, který toto zařízení vytváří, lze komunikovat. Osoba, krerá toto zařízení používá, je zobrazena v reálném čase a komunikuje jako hologram. Zařízení má velký dosah a je umístěno na Asgardských lodí, bylo dokonce i na Cimmerii.

 

 

 

 

 

Komunikátor

Tento komunikátor dal Thor Jackovi, aby jej kontaktoval, když byl ve své lodi na oběžné dráze Země při mírové konferenci. Dosah zařízení sahá pouze na oběžnou dráhu planety. Toto asgardské zařízení vhledem připomíná mylý svítící kámen do dlaně.

 

 

 

 

 

Kontrolní panely

Pomocí tohoto panelu a kamenů, které jsou na něm umístěné, lze ovládat veškeré systémy na Asgardské lodi. Posouváním jednoho z kamenů ovládate Asgardské technologie. V kamenech mohou být i uložené informace (viz. 3x22).

 

 

 

 

 

Loď Daniel Jackson

Další velice vyspělá Asgardská loď následující po lodích typu O'Neill. Touto lodí hlídal Thor planetu s replikátory. Má standartní výbavu - transportní zařízení, komunikační zařízení, štíty i zbraně.

 

 

 

 

 

Loď O'Neill

O'Neill je nedokonalejším a nejvyspělejším vesmírným plavidlem jaký kdy Asgardští vědci sestrojili. Trup lodi je slitinou naquadahu, trinia a uhlíku. Loď byla navržena výhradně k boji s replikátory. Loď však byla zničena, aby se zachránila Asgardská domovská planeta. O'Neill byl vyslán pryč z planety a lodě napadené replikátory jej následovaly. Pak byla na lodi O'Neill spuštěna autodestrukce, která sice zničila O'Neilla, ale i replikátory a zachránila tak planetu Asgardů.

 

 

 

 

 

 

Mateřská loď

Asgarská mateřská loď je vybavena štíty, zbraněmi, hyperpohonem & transportním zařízením. Jednu z nich má i Thor jako vlajkovou loď s názvem Biliskner. Ashgrardi ji používají k mnoha účelům - např. k cestování na chráněné planety, k bojům s goa'uldy. Pokud je loď v hyperprostoru, nefungují ji štíty ani zbraně. Loď je vybavena tlumícími štíty, které se v případě požáru aktivují.

 

 

 

 

 

Stázové zařízení

Toto stázové zařízení bylo speciálně navrženo pro uchování těl Asgardů. Byl v běm prvotní druh Asgardů, ještě než se začali klonovat. Měl tak pomoci vyřešit problém s genovou degradací jejich rasy.

 

 

 

 

 

Thorovo kladivo

Toto Asgardské zařízení je umístěna na Cimmerii. Má chránit zdejší obyvatele před útokem goa'uldů. Pokud na planetu přijde goa'uld nebo jaffa, je Thorovým kladivem trasportován do labyritu, na jehož konci je zařízení - Thorovo kladivo, které z hostitele vyjme goa'ulda, ten zemře, ale hostitel žije dál. U jaffů však zemřou oba, jelikož je imunita jaffů závislá na goa'uldích symbiontech.

 

 

 

 

 

Thorovo lůžko

Speciální lůžko, které udrží zraněného Asgarda při životě. Pro snadnější manipulaci s tímto lůžkem je nainstalované antigravitační pole. Lůžko se automaticky uzavírá, pokud je zdravotní stav Agharda, který je uvnitř, kritický.

 

 

 

 

 

Transportní zařízení

Transportní zařízení umožňuje transportovat člověka či věc z lodi na povrch planety a naopak. Jeho energetický výboj ale velice láká replikátory. Asgardi toto zařízení velmi využívají, i na odstranění goa'uldů z planety jako na Cimmerii.

 

 

 

 

 

Zařízení na dilataci času

Toto zařízení bylo vytvořeno Asgardy. Mělo za úkol zpomalit čas na planetě, kde se podařilo shromáždit veškeré replikátory pomocí robota Ries, který je vytvořil. Takto by Asgardi měli na vyřešení problému s replikátory daleko více času. Replikátorům se ale zařízení podařilo upravit a čas na planetě zrychlit. SG-1 však dala vše do pořádku, ale po nějaké době zařízení opět deaktivovali...

 

 

 

 

 

Zařízení pro zneviditelnění

Pomocí tohoto zařízení se může osoba, která si jej přiloží k tělu, zneviditelnit. Toto zařízení chránilo obyvatele jedné z Asgardských chráněných planet, ale pokusil se jej získat Maybournův mimozemský tým.

Žádné komentáře