Sci-fi Online

technologie

Goa’uldské

Al-kesh

Je to goa'uldský letoun středního doletu, používaný pro přepravu jaffů. Má dva zbraňové systémy. Je velice nebezpečný, protože může velice rychle manévrovat.

 

 

 

 

Anubisova loď

Touto lodí přiletěl Anubis k Abydosu, aby zde získal jednu technologii - goa'uldské oko. Díky těmto šesti očím se stane jeho loď velice nebezpečnou. Jediným vystřelem lze zničit celou flotilu lodí, dále má Anubisova loď velmi silné štíty. Anubis touto lodí také zničil celou planetu - Abydos.

 

 

 

 

Anubisův implantát

Pomocí tohoto zařízení, které je implantováno do mozku vyslýchaného, lze zkopírovat jeho pamět do počítače a zjistit potřebné informace. Použil ho Anubis k výslechu Thora.

 

 

 

 

 

Apophisova loď

Tato loď měla údajně zaútočit na Vládce soustavy. SG-1 se však podařilo loď zničit pomocí armbands, ale Apophis si postavil jinou ( lepší ). Loď je velice podobná lodím třídy Ha'tak, ale je dokonalejší a větší.

 

 

 

 

 

Bojové věže

Bojové věže sloužili k ochraně Hathořiny planety (P3X-254). Vysunují se ze země. Mají na sobě něco, jako tyčovou zbraň, jenže vylepšenou. Věže jsou z mimozemské látky, a proto je neprostřelí jakákoliv zbraň ze Země.

 

 

 

 

Bojový kluzák

Je to předchůdce dnešního Smrtícího kluzáku. Tento však má výhodu, že je tak malý a dokáže proletět Hvězdnou bránou. Je pro dvě osoby - jedna pilotuje a druhá ovládá zbraně.

 

 

 

 

Časovaná bomba

Tuto bombu používal Seth ke zničení svého sídla na Zemi. Po aktivaci se na displeji rozblikají znaky, které označují odpočet. Po určené době bomba exploduje. Tato bomba se velice podobá šokovému granátu.

 

 

 

 

 

Energetická bariéra

Je to zvláštní silové pole, které má zelenomodrou barvu. Nefunguje jako normální silová pole goa'uldů, neboť toto pole neprostřelí skoro žádná pozemská zbraň. Tato bariéra chránila Hvězdnou bránu na Hathořině planetě (P3X-254). K používání takovéto bariéry je nutno mít velké množství energie, a proto měla Hathor generátor dobře ukrytý - za maketou pozemské Hvězdné brány. Bariéra zasahuje i do země takže se nedá podejít.

 

 

 

 

Feromony

Tuhle technologii používala Hathor, aby ovládla mužskou populaci v SGC. Infikovaná oběť je velice poddajná, avšak po určité době feromony vyprchají. Hathor takto dlouhou dobu ovládala pozemskou základnu.

 

 

 

 

 

Genetický transformátor

Používala jej Nyrrti ke svým genetickým manipulacím s DNA na planetě Hanka. Tento trasformátor jí měl pomoci vytvořit hok'tara - hostitele s mimořásnými schopnostmi a silou.

 

 

 

 

 

Hara'kash

Tuto tachnologii použil Ashrak k vraždě tok'ry Jolinar z Markshuru, která vnikla do Samanthy Carterové.

 

 

 

 

 

Hyperpohon

Tato technologie umožňuje goa'uldským a tok'erským lodím cestovat rychleji než světlo. Jsou jím vybaveny lodě třídy Ha'tak i Tel'tac. Při spuštění a vypnutí hyperpohonu lodí otřese tlaková vlna.

 

 

 

 

Intaar

Je to cvičná zbraň, se kterou se trénují mladí jaffové. Může mít podobu jakékoliv zbraně i pozemské. Intar poznáte podle toho, že na zásobníku zbraně svítí červený krystal. Intar je jako zat'niak'tel - pouze vás omráčí, jenom že po druhém zásahu z intaru nezemřete.

 

 

 

 

Kanon

Tento kanón připomíná velkou tyčovou zbraň. Je však o mnoho silnější a účinější. Lze ním sestřelit i goa'uldský bombardér Al-kesh.

 

 

 

 

 

Kanopa

Zařízení zvenku připomíná nádobu - kanopu, ale uvnitř je umístěno vyspělé stázové zařízení. To je schopné udržet symbionta, který je uvnitř po stovky let na životě. Důkazem je Usirev, který se z kanopy dostal do přítelkyně dr. Jacksona a ovládl ji.

 

 

 

 

Komunikační koule

Používá se ke komunikaci - dokáže přenášet zvuk i obraz. Kouli mají goa'uldi ve dvou provedeních. První má průměr asi jeden metr, dokáže být i několik cm nad zemí. Druhá je malá - vleze se do dlaně. Tuto malou verzi používali zvědové u tok'rů, protože se velmi dobře ukrývala. Když se koule nepoužívá, je uvnitř zamlžená.

 

 

 

 

 

Kryostáze

Toto zařízení, které vyvinula Hathor, dovede znrazit člověka a později jej zase oživit. Lidé se ukládají do speciálních kontejnerů, které jsou ponořeny do speciální mrazící kapaliny. Bylo použito na SG-1.

 

 

 

 

 

Léčící zařízení

Toto zařízení se velice podová goa'uldské ozbrojené ruce. Jeho účel je však opačný - goa'uldi jej používají k léčení zraněných. K požívání léčícího zařízení je však nutné mít v krvi naquadah.

 

 

 

 

Loď třídy Tel'tac

Je to nejmenší loď používaná jak goa'uldy tak tok'ry. Používá se hlavně k přepravě věcí, u Tok'rů jako výzvědné plavidlo. Tel'tac je vybaven trans,portními kruhy, zbraněmi a maskovacím zařízením.

 

 

 

 

 

Loď třídy Ha'tak

Tato goa'uldská loď mající tvar pyramidy je hodně využívaná. Dokáže přepravovat tisíce jaffů, bývá vybavena Hvězdnou bránou, hyperpohonem a štíty. Ja palubě se také nacházejí smrtící kluzáky. Goa'uldi tyto lodě používají jako své vlajkové.

 

 

 

 

 

Lodní krystaly

Tyto krystaly jsou zapotřebí pro chod některých technologií, a to zbraní, hyperpohonu, štítů, ... Na každé lodi se pro případ poškození některých z nich nacházejí krystaly náhradní.

 

 

 

 

 

Mučící zařízení

Toto zařízení hojně využívají všichni goa'uldi. Dokáže při kontaktu s tělem způsovat velice silnou bolest. Při mučení tak z obětí goa'uldi získávají cenné informace.

 

 

 

 

 

Nanovirus

Tento virus vyvinul goa'uld Phellops, aby zjistil, jak se po stoletích vyvinou jejich lidští hostitelé. Tento nano-virus urychluje růst asi 250x, takže člověk prožije svůj život za 100 dní. Nanocity, které lidem urychlovaly život se spouštěly signálem ze zeřízení, které bylo ukryto pod sochou u brány.

 

 

 

 

 

 

Neviditelnost

Toto zařízení vyvinula Nyrtti. Pracuje na principu fázovéhoposuvu, který způsobuje také neviditelnost Reetou. Jediný způsob, jak neviditelnou osobu objevit, je použití transfázového eliminátoru (T.E.R.).

 

 

 

 

 

 

Nish'ta

Tuto omamující drogu používal goa'uld Seth na získání svých sluhů. Nishta se podobá zelenému kouři. Dá se vyhnat z těla zat'niaktelem, ale až po nějaké době, neboť Nishta musí nejdříve proniknout do všech tkání těla, jinak se její účinek zesílí. Nistha nepůsobí na goa'uldy.

 

 

 

 

Osobní silové pole

Tento štít používají goa'uldi. Aktivuje se na ozbrojené ruce a odráží všechny střely, které jsou proti nemu vypáleny. Štít propuští pouze "pomalu" se pohybující předměty - např. nůž či šíp. Tento štít používá většina goa'uldů.

 

 

 

 

 

Ozbrojená ruka

Také velice účinná zbraň, která se ovládá myslí ( ale musíte mít v krvi naquadah ). Zbraň si nasadíte na dlaň a konce na prsty. Na spodní části je krystal. Na velkou dálku cca 20-50 m nemá zbraň takovou účinnost. Dokáže vás odmrštit, zabít nebo jen omráčit. Na horní části ozbrojené ruky může být krystal, který po stisku spustí transportní kruhy nebo osobní silové pole.

 

 

 

 

 

Rozestavěná goa'uldská loď

Tuto loď stavěli pozemšťané, kteří byli ovládani naklonovanými goa'uldskými sybmionty. Až by byla loď dokončena, chtěla NID loď zabavit, ale nepovedlo se jí to. Loď byla později převezena do oblasti 51.

 

 

 

 

 

Sarkofág

Tato technologie dokáže uzravovat, oživovat a prodlužovat život na tisíce let. Dlouhodobé užívání způsobuje závislost. Pokud je goa'uld dlouho dobu bez sarkofágu, stárne a umírá. Sarkofágem jsou vybaveny goa'uldské mateřské lodě i základny. Sarkofág se dá zničit jedním vystřelem z tyčové zbraně.

 

 

 

 

 

Sklad symbiontů

Toto zařízení se nacházelo na goa'uldské stanici při summitu. Byly v něm uchováváni goa'uldí symbionti.

 

 

 

 

Smrtící kluzák

Těmito kluzáky jsou vybaveny všechny lodě typu Ha'tak. Goa'uldi je používají na sestřelování povrchu planet. S kluzáky se dobře manévruje, ale nemají hyperpohon. Kluzák má zbraně, bývá pilotován jaffy, může létat v atmosféře i ve vesmíru. Země také vlastnila dva tyto kluzáky, ale byl z nich postaven letoun zvaný X-301.

 

 

 

 

 

 

Sokarova krev

Používal ji Appophis na Natu (pekelném měsíci), aby zjistil od SG-1, Martoufa a Jakoba/Selmak informace, za které by mu dal Sokar svobodu. Je to velice silná droga, které se ovšem dá odolat. Jestliže se Sokarova krev dostane do těla objevíte se ve vlastní myšlence, ve které se vás ptá váš blízký na informace, které potřebuje vědět. Např.: Jackovi se zjevil jeho syn a ptal se ho, kde je planeta Asgardů.

 

 

 

 

 

Stanice

Goa'uldská stanice služila k setkání goa'uldů na summitu. Obsahuje transportní kruhy, na její palubě byly také uchováváni goa'uldí symbionti. Na stanici jsou rovněž unikové moduly, kterými se dá při nouzové situaci uniknout.

 

 

 

 

 

 

Šest Goa'uldských očí

Jsou to rudočervené krystaly s tajnou mocí. Byly rozděleny mezi největší vládce soustavy. Kdyby někdo získal všech šest očí, byl by všemocný. Anubisovi se to podařilo - spojil jejich sílu a využíval ji ve zbraních na své lodi. Zbraně pak dokázaly bezpromlémů ničit goa'uldské lodě i celé planety.

 

 

 

 

 

 

Šokový granát

Vyrobili jej a používají ho goa'uldi a jejich jaffové na boj v lodích. Granát nevybuchuje, pouze dočasně oslepí a omráčí všechny lidi v místnosti, kam byl granát vhozen.

 

 

 

 

 

T.E.R.

T.E.R. je jedinou technologií, která dovede odhalit mimozemskou neviditelnou rasu zavnou Reetou a účinně ji zneškodnit. Do SGC je přinesli to'rové, kteří je ukradli goa'uldům.

 

 

 

 

 

 

Tabulka

Obyčejná tabulka na zaznamenávání různých údajů v goa'uldštině nebo jiných jazycích. Společně s tabulkou je i zařízení, kterým se "otáčí" stránky v téhle tabulce.

 

 

 

 

 

 

Tacluchnatagamuntoron

Jsou to samočinné zbraně (termovizní), dají se zneškodnit jediným zásahem ze zat'niak'telu. Tecy připomínají koule s krystalem na jedné straně. Použil jej tok'ra Korra proti lovci goa'uldů - Arisovi Bochovi.

 

 

 

 

 

Transportní kruhy (pouze využívají)

Používají se k transportu lidí nebo věcí. Kruhy mají menší dosah než Hvězdná brána. Většinou se kruhy používají k transportu do vesmírných goa'uldských lodí, anebo u Tok'rů do podzemních tunelů. Kruhy vás rozloží a ve formě paprsku vás přenesou k druhým kruhům. Pokud tento parsek přeruší nějaká další loď z kruhy, trasportuje se osoba nebo věc na její palubu.

 

 

 

 

 

Trasportní loď

Tuto loď používal Anubis k přepravě svých jaffů a zbraní na Abydos. Je zřejmě podobného typu jako Al-kesh.

 

 

 

 

 

Tyčová zbraň

Tyčovou zbraň používají všichni jaffové goa'uldů. Střela nebo spíše paprsek z této zbraně je pro člověka smrtelný - zanechává na těle spálenou ránu. Po zamíření zmáčknete tlačítko a zbraň uvolní kryt, po druhém stisku vystřelí. Jaffové ji používají i jako "tyč" k boji. Zbraň má asi kolem dvou metrů. Ve větším provedení najdeme tuto zbraň na Smrtících kluzácích.

 

 

 

 

 

 

Urychlovač částic

Toto zařízení použil Sokar na pozemskou Iris. Do červí díry jsou vysílány subatomární částice s tak vysokou energií, že se reintegrují a zahřívají Iris.

 

 

 

 

 

Usirevova loď

Tato loď byla ukryta pod tunami písku v egyptské poušti. Goa'uld Osiris ji použil k úniku z planety Země.

Další z Osirisových lodí podobná třídě Ha'tak. Osiris ji získal za službu u Anubise. Tato loď má vylepšené zbraně a štíty, takže dokáže bezproblémů sestřelit i malou Asghardskou loď.

 

 

 

 

UV štít

Tento štít po spuštění uzavře určitou oblast do červené polokoule a chrání veškerý život v ní před slunečním UV zářením. Zařízení vytvářející štít musí ale být spuštěna dvě. Tohle zařízení se nacházelo na planetě, kam přišla SG-9. Kap. Hanson se ustanovil bohem a slíbil místním lidem za to, že mu stavěli chrám, že je ochrání před smrtícími paprsky ze slunce.

 

 

 

 

 

Věznící zařízení

Pomocí tohoto zařízení držel na své lodi Anubis Thora. Thorovo tělo v něm bylo celé až na hlavu, možná bylo používáno i k mučení a získávání informací.

 

 

 

 

 

Vo'cume

Je to malá koule, která vysílá paprsek trojrozměrného obrazu. Do Vo'cumu lze nahrát jak vidýkoliv videoobraz a promítat jej na obloze. Byl používán ke svolávání jaffů.

 

 

 

 

 

Vzpomínkové zařízení

Toto zařízení používají jak goa'uldi tak i tok'rové. Slouží k vyvolávání starých vzpomínek. Zařízení se připevní ke spánku člověka a pomocí dalšího zařízení se nastaví jeho intenzita. Goa'uldi ještě používají zařízení, které vzpomínky člověka zobrazuje.

 

 

 

 

 

Zařízení na výrobu jaffů

Toto zařízení používala Hathor. Bylo umístěno na břiše a tvořil jej oranžový krystalem. Když se zařízení dotklo břicha jiného člověka, vytvřilo vak pro symbionta a zničilo imunitní systém. Je to velice bolestivé a jediný způsob, jak dát vše do pořádku, je použití sarkofágu. Hathor toto zařízení použila na Jacka.

 

 

 

 

 

Zat'nik'atel

Používá se hlavně mezi jaffy. Jack tento goa'uldský výrobek nazývá zat pistol. Po prvním výstřelu nepřítele pouze omráčí, po druhém usmrtí a po třetím výstřelu se osoba rozloží. Zat'niak'tel střílí jakési energetické výboje, goa'uldí ji používají hlavně při mučení, jelikož první výstřel nezabíjí.

 

 

 

 

 

Zbraň Za'tarců

Touto zbraní byly vybaveni všechny oběti za'tarckých experimentů. Je to malá zbraň, která se nasazuje na prsty. Zabíjí pomocí laseru a je v ní zabudováno i autodestrukční zařízení, které sebe i za'tarckou obět zničí.

Žádné komentáře