Sci-fi Online

technologie

ostatní

AG-3 Satelites
AG-3 satelity postavil Daniel (z vědomostí, které mu předal Harsesis) kolem Země, aby ji ubránil před goa'uldy. Tyto satelity dokáží odhalit goa'uldskou loď vzdálenou desítky světelných let. Jsou také schopny účinně zničit goa'uldskou mateřskou loď. Daniel těmito satelity pak zničil Moskvu. Naštěstí to byl jen jeho sen.

Androidka Ries
Tato technologie je fyzicky velmi vyspělá, ale emocionálně se chová jako dítě. Je nejspíš původním tvůrcem všech replikátorů. Vynalezla ji neznámá rasa, kterou pak replikátoři zničili. Ries si v SGC postavila 2 replikátory. Jednoho z nich Teal'c zničil, ale druhý se začal replikovat a za několik hodin jich byli stovky. Naštěstí se Danielovi podařilo přesvědčit Ries, aby je vypla, ale Jack ji hned zastřelil.

Antigravitační zařízení
Toto zařízení ukradl Maybornův tým pro boj proti goa\'uldům. Ke zdroji používá krystalovou technologii. Není známo, jakého je původu, ale nejspíš asgardského.

Arisova helma
Helma, kterou nosí Aris Boch, slouží jako dalekohled, možná i jiné věci. Když má někdo tuto helmu na hlavě, mluví jako goa'uld, i když ve skutečnosti třeba goa'uld není.

Arisova zbraň
Z této zbraně může střílet pouze Aris. Daniel se o to pokoušel, ale nešlo mu to. Tato zbraň má mnoho funkcí. Dokáže omráčit, zabít a určitě toho umí i víc. Aris tím omráčil Sam, aby na zbytek SG-1 a na Tok'ru nachystal past.

Arisův štít
Tento štít funguje nejspíš na stejném principu jako štíty kolem goa'uldských mateřských lodí. Zatímco osobním goa'uldským štítem projde pomalu pohybující se věc, tímto štítem neprojde ani nůž, ani střela ze zbraně. Projde jí pouze střela z Arisovy zbraně.

Armbands
Tyto zařízení vynalezla rasa Ataniků. Armbands dodávají nositeli neuvěřitelnou rychlost a sílu. Ovšem zařízení chvíli trvá, než se přizpůsobí vašemu metabolismu. Tyto zařízení vpraví do těla virus, který umožňuje zlepšení schopností, ale funguje jen omezenou dobu. Pak ten, kdo jej nosil, už je nemůže používat, protože to na něho nebude fungovat.

Ashenský automatický obranný systém
Tento systém byl umístěn v místnosti brány v roce 2010 na Zemi. Systém dokáže ubránit místnost i od 5-ti členého útoku. Když SG-1 chtěla poslat zpět do minulosti vzak, aby za žádnou cenu nechodili na P4C-970, tento systém se jim v tom pokusil zabránit. Zpráva byla poslána, ale SG-1 byla mrtvá.

Ashenský počítač
Ashenský počítač je mnohem výkonnější, než pozemské počítače. Dokáže odhalit i sluneční erupce. Pomocí tohoto počítače Sam zjistila, že 90% lidské populace je sterilní a také zjistila sluneční erupci, pomocí které poslali vzkaz do minulosti.

Ashenský transport
Transport dokáže přenést asi 4 osoby na jiný transport, který je umístěn na stejné planetě. Není známo, jakého zdroje transport využívá.

Bedrozská zbraň
Tato zbraň dokáže omráčit kohokoliv. Existuje i ve větší verzi na samoletech jako jakýsi druh štítu. Bedrosané pomocí této technologie zajali Jacka, Daniela a Sam.

Bedrozské léčebné zařízení
Zařízení použil Nyan na Teal'ca, protože oslepl. Teal'covi se díky symbiontovi a léčebnému zařízení pomalu vracel zrak. Nakonec Teal'c a Nyan osvobodili zbytek SG-1 a všichni se vrátili na Zem.

Bedrozský karanténí tábor
Tento tábor postavili Bedrosané, aby jim SG-1 neutekla. Je to vlastně štít, kterým proletí jen Bedrozský samolet. Teal'c a Nyan ukradli samolet, aby osvobodili SG-1 a dostali se bránou zpět na Zem.

Detektor Zatarců
S tímto detektorem se poprvé SG-1 setkala, když někteří členové SGC byli zajati goa'uldy a do mozku jim byl vpraven program, který byl překrytý falešnými vzpomínkami. Detektor dokáže odhalit lež, i když si člověk není vědom, že lže. Tento přístroj ovšem není neomylný.

Duplikační technologie
Tato technologie je výrobkem mimozemšťanů z P3X-118. Použili ji na celé SGC, aby nahradili všechny zaměstnance. Toto zařízení má tvar malého disku, který když se umístí někam na tělo, člověk (nebo někdo jiný) se vzhledově změní na naskenovanou osobu. Existuje tón, který když zní, vypně duplikační technologii.

Energetické zbraně
Na jedné planetě je SG-1 pod palbou energetických zbraní. Energetické zbraně přetíží bránu a Sam s Jackem se dostanou k druhé bráně na Zemi. Teal'c si myslí, že zbraně jsou goa'uldského původu.

Gadmeerská loď
Gadmeerská loď je velmi vyspělá. Gadmeerové ji vytvořili proto, že jejich civilizaci někdo vyhladil, protože nechtěli bojovat. Tato loď obsahovala několik miliard vzorků gadmeerů, z kterých mohli být znovu stvořeni. Loď cestovala vesmírem a hledala vhodnou planetu, kde by mohli Gadmeerové žít.

Kapesní počítač
Tento počítač je vynálezem rasy, která bojovala proti goa'uldům. Jeden z nich byl Martin. Počítač je vlastně dálkové ovládání k záchrannému modulu, kterým přiletěli na Zem. Dá se jím nastavit autodestrukce,...

Kopie SG-1
Kopii SG-1 vytvořil Harlan, protože nechtěl být sám a potřeboval pomoc na udržování podzemního komplexu. Teal'ca musel zničit, ale pak ho znovu vytvořil. Později bylá zelá kopie SG-1 zničena. Harlan je možná opravil, ale není to známo.

Koule s mikroorganismy
Tuto kouli našla SG-1 na planetě podobné měsíci. Nejprve vyzařovala malé množství energie, ale jakmile ji odnesli na Zem, organismy se začaly velkou rychlostí šířit a ničili celé SGC. Naštěstí se domluvili a organismy odešly.

Křišťálová lebka
Křišťálová lebka je v pyramidě, která je asi 1 km vysoká. Pomocí radiace a silového pole vás přenese do jiné dimenze. V této dimenzi žijí obři. Poprvé se s nimi setkal Nicholas Ballard, Danielův dědeček.

Lék
Tento lék je vlastně rozmixovaná larva goa'ulda. Vynalezla ji rasa Pengarenů, kteří našli goa'uldí královnu v hrobce. Královna začala rodit larvy a Pengareni začali okamžitě experimentovat. Nakonec se jim podařilo vyvynou tento lék. Lék měl ovšem mnohem víc negativů, než positiv. Nakonec se zjistilo, že goa'uldí královna je ve skutečnosti první Tok'ra.

Lyneino zařízení
Lyneino zařízení je určeno k zabíjení na dálku, ale i z blízka. Když jeden muž v Hadanté škrtil Daniela, Lynea zbraň na něj použila a zabila ho. Ostatní si mysleli, že ho zabil Daniel a udělali z něj jejich vůdce.

Machellova zbraň proti Goa\'uldům
Zbraní se nakazil Daniel v síni Linvrisu, když chtěl otočit stránku na goa\'uldské tabulce. Zbraň byla ukryta v kamenu, kterým se otáčely stránky na tabulce. V každém zařízení je 10 potvůrek, které když vycítí goa\'uldího symbionta, napadnou hostitele (jaffu) a pomalu zabíjejí symbionta. Teal\'c by zemřel, kdyby Sam nenašla protilátku.

Mimozemský skener
Tento skener je původem z P3X-118. Ze stejné planety, okud pochází mimozemšťané, kteří obsadili SGC. Tuto technologii použili, aby naskenovali zaměstnance SGC, a nahradili je. K Tomu používali duplikační technologii.

Nanity
Nanity použil goa'uld Pelops na Argosany, aby urychlil jejich stárnutí a tím zkrátil život na 100 dnů. Jack byl nanity nakažen a začal velmi rychle stárnout. Ovšem pomocí Sam se podařilo Argosany zachránit.

Naquadriová bomba
Naquadriová bomba je vlastně něco jako jaderná hlavice obohacená naquadahem. Naquadria dodává bombě takovou sílu, že by zničila i celý kontinent. Kelowňanům se tato bomba nakonec podařila vyvinout, ale nejspíš ji nikdy nepoužili.

Nemovo zařízení na vkládání vzpomínek
Toto zařízení vynalezla vyspělá rasa Oanessanů. Nejen, že zařízení může implantopav vzpomínku, ale umí i vyvolávat vzpomínky. Nem toto zařízení použil na SG-1, aby jim dal vzpomínku na Danielovu smrt. Daniel tímto procesem prošel dobrovolně s tím rozdílem, že si měl vzpomenout na ženu, která žila v době Babylonu.

Noxské město
Tyto města jsou rozmístěna po celé domovské planetě Noxů. Noxové je dokážou všechny zneviditelnit, a proto o nic hgoa'uldi vůbec nevědí.

Orbánský naquadahový reaktor
Podle tohoto reaktoru je vytvořen pozemský reaktor. Orbánský je ale vyspělejší. Dokáže vytvořit stejné množství energie, jako pozemský, možná víc.

Pozemská duplikační technologie
Tyto duplikační disky vznikli v pozemských laboratořích v oblasti 51. Jsou naprosto totožsné s originálními duplikátory od mimozemšťanů. Jediný rozdíl je v tom, že pozemské vydrží jen několik minut, zatímco mimozemské pořád.

Replikátorský zdroj energie
Zdroj je postavený z replikátorských bloků - jak jinak. Dokáže dodat neuveřitelné množství energie. Zdroj replikátoři použili, aby se dostali k Sokarově staré planetě - Delmaku. Dokázali loď zrychlit několikaset násobně, tím pádem byli za několik vteřin v jiné galaxii. Naštěstí se SG-1 podařilo zničit motory a loď narazila do Delmaku.

Samolet
Samolet je Bedrozské vznášedlo. SG-1 se s ním poprvé setkala na Bedrosii, kde je Bedrosané zajali. Samolet dokáže vytvořit energetické stěny, kteých když se někdo dotkně, omráčí ho to.

Seberus
Seberus je vesmírná loď, která byla určena především k přepravě věznů do trestanecké kolonie. Seberus má štíty i zbraně. Má velmi účinnou akustickou obranu (velmi vysoký tón).

Správcův transport
Transport dokáže přemístit člověka odkudkoliv kamkoliv. Jenže transport nejspíš funguje pouze ve virtuální realitě. Ovládání transportu má u sebe Správce, aby mohl své svěřence libovolně přemísťovat.

Strážce
Letonská technologie byla vynalezena pro obranu proti goa'uldům. Letoňané nevědí, jak jejich technologie fungují nebo jestli vůbec ještě fungují. Aby strážce fungoval, potřebuje lidskou složku - člověk a stroj se stane zbraní.

Světlo
Světlo je velmi příjemná a zároveň nepříjemná technologie. Zdá se to jako nádherná technologie, ale když u něho chvíli zůstanete, vytvoříte si návyk a musíte bít v jeho blízkosti, jinak zemřete. Sam ovšem přišla na to, že když se výkon zařízení bude snižovat postupně, účinky by měli zmizet, což se také stalo.

Technologie na implantaci vzpomínek
Tato technologie je velmi užitečná. Ale když se dostane do nesprávných rukou, může být velmi nebezpečná. Technologie byla vyvinuta proto, aby se lidé mohli rychleji učit a tím by se rychleji rozvinula celá společnost. Například by se vědomosti a zkušenosti výborných vědců zkopírovaly do paměti studentů a ti by věděli vše, co vědci, kteří jim dali své vzpomínky. Mitchell byl touto technologií zproštěn viny, když zabil ženu vedoucí projekt. Vzpomínka byla ale implantovaná.

Tobinská mina
Vysove vyspělá vesmírná mina, kterou vytvořili Tobinové pro obranu své planety před nepřítelem. Miny jsou umístěny na orbitě planety. Automaticky vyhledávají energetické výboje. Kdyby se třeba v minovém poli začalo střílet, miny by se zaměřili na útočníka a zničily by ho. Tobinové už dávno vymřeli, ale miny stále planetu brání.

Tok'erská bomba
Bombu s sebou přivezl Tok'ra Oldvin s Teal'cem, aby zničili Sokarovu mateřskou loď i s ním. Měli plán: až bude Sokar se svou loďí na oběžné dráze Netu, odpálí bombu směrem k Netu, kde jednou z děr na povrchu pronikde až do jádra planety, kde způsobí řetězovou reakci a tím zničí měsíc i se vším v blízkosti. Tento plán se nakonec podařil.

Toke'rské tunely
Toke'rské tunely doslova rostou. Jsou umístěny v podzemí. Tok'rové, když přijdou na nějakou novou planetu, pěstují určité krystaly a tím vytvoří tyto tunely.

Touchstone
Touchstone dokáže účinně ovládat klima planety, na které je umístěný. Jednoduše otáčíte kruhy kolem kamene, a počasí se mění. Můžete si doslova objednat třeba slunce nebo déšť. Toto zařízení je umístěno na planetě Madrona, kde udržuje její klima. Kdyby tam touchtone nebyl, všichni obyvatelé planety by zahynuli.

Tréningová lůžka z P7J-989
Tyto lůžka nalezla SG-1 na planetě P7J-989, které používal Správce, aby udržel své svěřence ve virtuálním světě. SGC tyto lůžka odnesla na Zem a používá je k trénování vojáků SGC. Teal'c, protože chtěl, aby trénování bylo realističtější, uvízl v tomto lůžku a Daniel Jackson mu musel jít na pomoc.

Vesmírná loď
Loď naprosto neznámého původu. Když SG-1 odpálila hvězdu u Vorashe, v hyperprostoru je zachytila energetická vlna a pošoupla je do jiné galaxie. Do naprosto nezmapovaného vesmíru. Loč je nespíš výplodem replikátorů.

Vesmírná loď
Tato loď je výplodem Martinovy rasy, která čelila útoku ze strany goa'uldů. Asi rok po Martinově přistání v záchranném modulu se loď začala pohybovat směrem k Zemi, kde naložila zbývající mimozemšťany a odletěla.

Vikářuv prsten
Prsten vynalezla neznámá rasa. K prstenu se dostal Vikář na křesťanské planetě. Prsten dokáže srazit neurčitý počet lidí (zvířat) k zemi a omráčit je. Vikář jej použil na SG-1, aby je uvěznil. Prsten pro omráčení používá efektu uhození blesku do země.

Záchranný modul
Tímto modulem přiletěli mimozemšťané, aby požádali Zemi o pomoc v boji proti goauldům. Ale zjistili, že lidé jsou moc primitivní. Do modulu se vejde asi 5 lidí. Modul byl po přistání zahrabán do země, aby jej nikdo nenašel.

Zařízení na výměnu osobností
Toto zařízení přenáší jedinečnou síť neuronů člověka v mozkové kůře a tím změní osobnosti. Jednoduše se vymění osobnost do jiného těla. Zařízení si každý přenos pamatuje a už ten přenos nejde zopakovat.

Zařízení na vyvolávání vzpomínek
Tok'erské zařízení dokáže vyvolávat dávné vzpomínky. Nedokáže vyvolat určité vzpomínky. Když se zařízení aktivuje na plný výkon a ještě se skombinuje se Sokarovou krví, způsobuje velmi realistické vzpomínky.

Žací stroj
Ashenská technologie žací stroj je vlastně něco jako pozemský kombajn. Dokáže přenášet velké množství obilí. Žací stroj má na palubě nejméně jeden ashenský transport.
Žádné komentáře