Sci-fi Online

technologie

Pozemské

A.R.M.

Používá se k měření jakéhokoliv druhu radiace. Carterová jej použila na planetě s křišťálovou lebkou.

 

 

 

AG-3

Satelity, které vytvořil Daniel ve svém snu. Tenhle nápad a spoustu dalších mu dal Harsessis. Tyto satelity mají ničivou moc a při zaměření více satelitů na jeden cíl je síla smrtící - např.: Daniel oplatil Rusům, že mu jeden satelit zničily tak, že zničil Moskvu ( ale byl to jen sen ).

 

 

 

 

BFMB Mark V a X

Zbraň, kterou pozemšťané postavili. Tuto zbraň měl ve filmu StarGate použít Jack na Abydosu, aby zničil zdejší bránu. Nakonec byla transportována na loď goa'ulda Ra, kterého zničila. Také měla za úkol zničit asteroid, který se řítil k Zemi, ale nakonec byla deaktivována. Později byla vylepšena naquadrií a použita proti Oriům.

 

 

 

 

Elektromagnetický generátor

Pomocí tohoto elektromagnetického generátoru se dr. McKay pokusil vyřadit Anubisovo zařízení na ničení Hvězdných bran. Generátor umístěný před pozemskou bránou měl vyslat skrz silný elektomagnetický impuls, pomocí něhož mělo být zařízení na druhé straně červí díry poškozeno. Zařízení bylo ale umístěno dál, a tak tento pokus nevyšel.

 

 

 

Iris

Iris slouží k zabránění příchodu nevítaných návštěvníků. Pokud ten, co otevřel bránu, nezadá na Vysílači kódu číselný köd, Iris se neotevře a vše co prochází Bránou se nezhmotní. Iris je postaven přesně před červí dírou ve vzdálenosti několika nanometrů od hranice horizontu událostí. Nejprve byl štít Iris vyroben z titanu, ale poté, co byl vtažen do černé díry, byl nainstalován nový - vyrobený ze slitiny trinia a titanu.

 

 

 

 

Krotitel goa'uldů

Výbušné zařízení, které kombinuje jaderné hlavice a mimozemský prvek naqadah.Výsledkem je ničivá exploze. Tyto hlavice byly vyrobeny v oblasti 51 pod velením plk. Maybourna. Byly obohaceny naqadahem - síla 1000 megatun. Byly odpáleny na lodě Appophise a Klorela, ale neuspěly.

 

 

 

 

M.A.T.

Mobilní útočné vozidlo je vybaveno M2.50 kulometem a pojízdným systémem.

 

 

 

 

MALP (sonda)

SGC tuto sondu vysílá na jakoukoliv planetu jako průzkumnou sondu. Sonda je vybavena kamerou, mikrofonem a termovizním viděním a ovládá se ze Země. Zjišťuje složení atmosféry, množství radiace ještě před tím, než je na planetu vyslán nějaký SG team.

 

 

 

 

Miniponorka

Tuhle švýcarskou miniponorku používali Rusové, když cestovaly na vodní planetu. Má vlastní jaderný zdroj energie, který má vydržet asi 10let v provozu. Ponorka ale "nevydržela" výlet Carterové, Daniela a dr. Markovové na vodní planetu.

 

 

 

 

Mobilní transportér

Používá se k přepravě veškerého materiálu na různých planetách. Ovládá se zařízením do ruky.

 

 

 

 

 

Naquadahová bomba

Tato zbraň byla v SGC vyvíjena za generála Bauera. Pracoval na ní team, který vedla Carterová. Bomba byla vyzkoušena na plenetě s obsahem naquadahu v půdě. Bomba měla tedy velmi ničivé účinky díky tomu, že naquadah v půdě výbuch ještě zesílil.

 

 

 

 

 

Naquadahový generátor

Tuto technologii získala Země od přátelské rasy - Orbánců. Jejich zařízení je však trochu odlišné od toho pozemského. Zařízení vyrábí energii za pomocí naquadahu. Dá se využít jako zdroj energie při nefunkčním DHD, nebo při přetížení jako bomba.

 

 

 

 

Rakety

Tyto rakety jsou odpalovány z rampy přímo Hvěznou bránou na cíl. Jsou naváděny pomocí letounu UAV, který krouží nad cílem. Na cíl se zaměřují pomocí laseru a jsou ho schopné zcela zničit.

 

 

 

Schránka ze Saganova institutu

Iridiová schránka byla vyrobena jako dar novým spojencům Země. Obsahovala veškeré informace o Zemi.

 

 

 

 

UAV (průzkumný letoun)

(Unarmed Airbone Vehicle)Průzkumné letadlo, které se posílá na prozkoumání planety. Skrz bránu posílá audio i video signál. Vypouští se z rampy, která je blízko brány.

 

 

 

 

Vysílač kódu

Deaktivační kód Irisu používají všechny SG teamy, když cestují z planet zpět na Zem. Otevřou bránu a zadají deaktivační kód, díky kterému na Zemi zjistí, o koho jde. V SGC pak otevřou Iris a SG teamy můžou bezpečně cestovat. Pokud se brána otevře a v SGC nepřijmou žádný kód, Iris zůstane zavřená a když na Zem cestují nebezpeční lidé narazí na Iris a zemřou. Tok'rové a mistr Bra'tac mají také svůj vysílač.

 

 

 

 

X-301

V dílu Serpent's lair si SG-1 "vypůjčila" dva smrtící kluzáky. Po doletu na Zemi byly převezeny do oblasti 51, kde byly upraveny do podoby X-301. Kostra zůstala z goa'uldských letounů, zbytek byl doplněn pozemskými technologiemi. Avšak letoun byl vybaven goa'uldským zařízením, které ho chránilo před krádeží. Po vzletu se aktivoval autopilot, který mměl namířeno zpět na Apophisovu základnu.

 

 

 

 

 

X-302

Vylepšená verze X-301, avšak tato verze je plně sestavená lidmi - jenom klíčové systémy jsou mimozemské. X-302 má 4 motory - tryskový, pulzační, raketový a generátor hyperprostorového okna. Ten funguje díky naquadrii - mimozemskému prvku, který je schpný uvolňovat velké množství energie.

 

 

 

 

 

X-303

První lidská vesmírná loď. Má hyperpohon, zbraňě, které získala jako dar od Asgardů, ... Je trup lodi je vyroben ze slitiny trinia a dalších kovů. Televize se dozvěděla o projektu Prometheus ( tajné označení SGC ) a dožadovala se vysvětlení. Letectvo však jim však místo SGC ukázalo X-303 - Prometheus. Na palubu se dostalo pár filmařů, kteří však byli z NID.

 

 

 

 

 

X-304

Nejnovější a nejmodernější loď, je vybavena asgardským transportérem, štíty, částečně zbraněmi a hyperpohonem. Dokáže nést několik stíhačů X-302, prozatím známé lodě jsou: Odyssea, Apollo a Deadalos.

 

 

 

 

Zbraně SG týmů

SG týmy na svých cestách vystřídali mnoho zbraní. V seriálu začali s MP5 A5 s dvěma zásobníky při sobě, vysouvací pažbou, světlem a optikou. Zřejmě jim však na svých toulkách vesmírem nestačily, a tak sáhli po vyšším kalibru. Dostali FN P90 se zásobníkem na 50 ran, které byly potažené teflonem pro vyšší průraznost. Zbraň dále obsahovala zelený laser pro lepší zaměřovaní a světlo.

Při bojích s replikátory pochválili pozemské zbraně i Asgardi. Byly to zbraně těžkého kalibru: kulomet M249 SAW a pumpovací brokovnice Spas-12.

Samozřejmě má každý člen SG týmu i zbraně záložní. Patří k nim vojenský nůž a pistol Beretta, kterou využívá hlavně Daniel Jakson.

Granáty M67 Fragmentation jsou rovněž povinou výbavou. Mezi ně patří také ne vždy potřebná, ale užitečná zbraň - ostřelovací puška M24 Sniper Rifle.

Když se SG tým nachází na základně a jeho členové potřebují střílet používají M4. Na misie si je neberou pravděpodobně z důvodu jejich velikosti.

Mezi zbraně, které pozemšťané cestující bránou používají, patří i ty Goa'uldského původu. Ty využívá zejména Teal'c. Patří k nim Tyčová zbraň a Zat'nik'atel.

Žádné komentáře