Sci-fi Online

online

I. řada

Díl 1. - Pilot (Dar z nebes)
Popis: Jako v každém seriálu o Supermanovi, i tento musí mít svůj začátek. Vše začíná v roce 1989 kdy se k Zemi blíží asteroidy (zbytky vybuchlé planety Krypton) a zasáhnou zemi kde jinde, než v malém Kansaském městečku Smallville, kde způsobí spoustu zkázy. Ovšem také přinese radost, v podobě daru z nebes rodičům Kentovým, kteří nemohou mít děti. Nalezence z kosmické lodi si nechají a dají mu jméno Clark. Střihem se dostáváme do současnosti, kde všechen děj začíná - seznamování se s přáteli a také s krásnou Lanou Langovou, do které se Clark zamiloval a bude o ni mnohokrát bojovat. Ale nepředbíhejme. V tomto díle se také poprvé setkává Clark s Lexem, a to způsobem dosti netradičním. Lex nechtěně ve vysoké rychlosti srazí Clarka autem a oba spadnou z mostu do vody. Clark ho ovšem vytáhne, zachrání mu život a začíná jejich přátelství. Díl je taky zpestřen první záhadnou bytostí a to Jeremym, který byl v době výbuchu na kukuřičném poli připoutaný ke kůli. Ten se mstí svým spolužákům a přivádí je do bezvědomí elektrickými výboji. Clark ho zastaví a diví se co všechno umí, a proto mu rodiče vyzrazují okolnosti jeho příchodu.

____________________________________
Díl 2. - Metamorphosis (Proměna)
Popis: Díl navazující na předešlý. Začíná večerem, kdy se Lana vrátila z plesu, najde dáreček s motýli a vše začíná. Zamiloval se totiž do ní bláznivý student Greg, který se zajímá o brouky. Ovšem nehoda společně s kryptonitem zapříčíní to, že se z něho stane směsice všech brouků co existuje. No a samozřejmě opět jede po Laně, naštěstí jí těsně před "spářením" Clark zachrání. Ke konci dílu Clark vrátí Laně její přívešek z kryptonitu, kterým byl uzemněn Whitneym v minulém díle.

____________________________________

Díl 3. - Hothead (Herní zápal)
Popis: Úspěšný trenér Walt se sane obětí meteoritů při inhlaování jeho par a stane se z něho velmi ohnivý muž - dokáže pohledem a myšlením spálit kohokoliv. Takže toho využívá při likvidaci svých nepřátel. V ohrožení se ocitne Clarkův otec i samotný Clark, který se navíc na chvíli připojil k fotbalovému týmu. Clark trenéra zlikviduje. Navíc v tomto díle Lana končí s roztleskáváním.

____________________________________

Díl 4. - X-Ray (Rentgenové oči)
Popis: Dívka jménem Tina získala při meteoritové sprše schopnost měnit podobu. Toho využije při získání peněz, když se přemění v Lexe Luthora. Jejím hlavním záměrem je však získat Lanu, se kterou chce být více než jen jako kamarádka (že by lesba???). Naštěstí Clark získává v tomto díle schopnost rentgenového vidění (kterou na začátku využije k nekalým úmyslům :)), a tak Tinu odhalí. Navíc Lex Luthor získal na svou stranu vyděračského novináře Rogera Nixona, se kterým se ještě mnohokrát setkáme.

____________________________________

Díl 5. - Cool (Bod mrazu)
Popis: Mladík Sean spadl při hře do ledového jezera, které vzniklo při pádu meteoritů. To ho paradoxně zachrání, stane se z něj oživlá mrtvola, která pase po lidském teple. Tím se samozřejmě dostává do nezpečí spoustu lidí, mezi kterými jsou i Clarkovi rodiče a Chloe. Konečně v tomto díle si Clark domluví rande s Lanou a Lex mu v tom pomůže. Ovšem aby zachránil Chloe opouští ji. Sám se dostal do nebezpečí ale nakonec jej zlikvidoval. Navíc Lex se pokouší pomoci Kentovým od jejich finančních potíží a půjčí si další peníze od banky.

____________________________________
Díl 6. - Hourglass (Tajemství mládí)
Popis: Clark, Pete a Lana vypomáhají v domově důchodců a setkávají se zde s Harrym, starým mužem, který byl kdysi dávno odsouzen za vraždu. Nepozorností Lany Harry spadne do jezírka s meteority, které mu dodají mládí. Navíc se Clark setkává s Cassandrou, ženou, která předpovídá budoucnost. Dozví se že někdo z jeho rodiny zemře a není až zas tak daleko od pravdy, neboť Harry se mstí všem potomkům porotců, kteří jej kdysi odsoudili a mezi nimi je i Clarkův otec. Nakonec Clark těsně zachrání svou matku a Harryho zlikviduje. Navíc na konci můžeme shlédnout zajímavou věc při předpovídání budoucnosti Lexovi..

____________________________________

Díl 7. - Craving (Podivná dieta)
Popis: Mladá dívka Jodi je trochu při těle a tak se rozhodla začít dietu pitím zeleninového nápoje (no říkejme raději sračky). Zeleninu sbírá na své vlastní zahrádce poseté meteority. A tak se stane, že začne hubnout až moc a stane se zní tuku-chtivá kreatura. Ovšem nestačí ji tuk ze zvířat a tak hledá lidské oběti. Bohužel, nechtěně se jí stane i Pete, který ji pozve na ples. Clark vše na poslední chvíli zachrání. Bohužel za cenu toho, že nestihne narozeniny Lany v Lexově zámku. Naštěstí vše spraví originálním dárkem. V tomto díle se také objevuje záhadný vědec Hamilton, jímž sponzorem se stává Lex.

____________________________________
Díl 8. - Jitters (Pod kůží)
Popis: Clarkovi rodiče odjeli! A ten to samozřejmě na své farmě rozjíždí hned první večer, ovšem pařbu přeruší dávný přítel rodiny Earl. Trpí zajímavou chorobou, při níž se celý třese a získal ji při explozi v Luthor Corpu, kde uklízel. Pod kůži se mu totiž dostaly úlomky meteoritů, které se tělo snaží dostat ven. Všem tvrdí, že se to stalo v Zóně 3, ovšem žádná taková podle vedení neexistuje a tak si bere jako rukojmí Clarkovu třídu s domněním, že ji najde. Utajený vchod najde až Clark pomocí svých očí. O této zóně věděl pouze Lionel a tak byl i Lex překvapen. Nakonec Clark zachrání život Lexovi i Earlovi před zřícením se z můstku.

____________________________________

Díl 9. - Rogue (Vyděrač)
Popis: Zkorumpovaný policista Sam Phellan vidí Clarka jak zneškodňuje neovladatelný autobus. Samozřejmě toho využívá a tlačí na Jonathana, že pokud mu nevyhoví vyzradí Clarkovo tajemství. Clark se ho samozřejmě snaží zneškodnit, ovšem první pokus nevyšel a jeho otec byl uvrhnut do vazby. Mazaný Clark se však podruhé nenechal nachytat a navíc Sam později umírá v přestřelce a s ním i Clarkovo tajemství. Ovšem Lex začíná mít pochybnosti, jelikož podrobně studuje videozáznam, na kterém vidí zajímavé věci...

____________________________________
Díl 10. - Shimmer (Neviditelný)
Popis: V lexově zámku se začínají dít podivné věci. Útoky neznámého útočníka směřují na novou Lexovu přítelkyni, Victorii. Později se také zjistí že Amy, dcera služebné, je do Lexe zamilovaná a také že je jím naprosto posedlá - sbírá jeho věci i fotografie. Po tomto zjištění Lex vyhazuje celou rodinu služebné pryč ze svého zámku, ovšem útoky nepřestávají. Nebýt včasného zásahu Clarka, Lex by si už asi v dalších epizodách nezahrál. Všechno bylo způsobeno květinou, která byla pod vlivem meteoritů a tak doázala dělat lidi neviditelnými. Navíc Clark měl v tomto díle jedinečnou příležitost vyznat Laně lásku, ovšem neudělal to, jelikož zjistil, že Whitney prožívá těžké období, a tak z toho zase nic nebylo.

____________________________________

Díl 11. - Hug (Proti své vůli)
Popis: Známý podnikatel Rickman má zvláštní schopnost, kterou získal (jak jinak) při pádu meteoritů. Má přesvědčovací schopnost, přesvědčí každého o čemkoli pouhým stisknutím ruky. Tento dar však nemá sám - získal ho i jeho bývalý partner Kyle. Rickman se chystá postavit továrnu ve Smallville a tak se snaží koupit farmu od Kentových. Samozřejmě že se mu to povede a tak se všichni diví jak mohl přesvědčit Jonathana. A tak se do celé věci vložil Clark s Kylem, zjistí že Rickman jde po Kylovi, který je momentálně ve vězení. Naštěstí Clark svými schopnostmi Kyla zachrání (opět jeden ze speciálních efektů) a Rickmana zlikviduje.

____________________________________

Díl 12. - Leech (Ztráta schopností)
Popis: Clarkovy schopnosti byly nešťastnou souhrou náhod elektrického výboje a meteoritu přeneseny na školní exkurzi na jiného mladíka jménem Eric. Ten své schopnosti začíná využívat ve velkém a chce se přitom zalíbit své vysněné dívce. Ta ho ovšem nazve stvůrou po tom, co provedl v místní škole. A tak se rozohdl že spáchá sebevraždu, ovšem to se mu nepovede (protože to samozřejmě nejde) a navíc po něm jde policie. Pouze Clark ví jak ho zastavit - vypůjčil si od Lany náhrdelník s meteoritem a v nedalekém výměníku si vzal své schopnosti zpět. I když byl docela šťastný když byl normální, byl rád, že má své schopnosti zpět aby nemohly být zneužity. Navíc v tomto díle Lex přestává pochybovat o Clarkovi, když vidí jak má zlomená žebra po Ericově útoku.

____________________________________
---------------------------------------------------------
Bohužel více epizod ktéto řade jsem nenašel, pokud nějaké najdete, poslete mi linky kde jsou - do pokecu! :)
Žádné komentáře