Sci-fi Online

Sci-fi Novinky

Herecké obsazení SGU

Jak jistě mnozí z vás ví, svět Hvězdné brány bude letos rozšířen o nový přírustek seriálem Universe, který se na obrazovky dostane na podzim. Některé informace o seriálu Stargate Universe jste si mohli přečíst v našem zpravodajství již dříve. K dnešnímu dni už známe všechny hlavní herecké představitele
 
Robert Carlyle jako doktor David Rush
Robert Carlyle
Robert Carlyle má být jedna z hlavních hvězd seriálu, tento skotský herec pochází z Glasgow a je mu 47 let. Studoval herectví v Glasgow Arts Centre a na Royal Scottish Academy of Music and Drama. Má za sebou takové filmy jako Trainspotting, The World Is Not Enough, Eragon či 28 Weeks Later. Nedávno jsme ho mohli vidět v televizním filmu 24: Redemption vedle Kiefera Sutherlanda. O postavě doktora Rushe není známo prakticky nic, přesto se ale máme v podání tohoto výborného herce na co těšit.
 
 
Brian J. Smith jako poručík Matthew Scott
Brian J. Smith
Brian J. Smith se narodil 12. Října roku 1981 v Dallasu v Texasu. Herectví studoval ve městě Plano v Texasu a později na univerzitě Juilliard v New Yorku. Má za sebou několik rolí v nezávislých filmech a účinkování na Broadwayi. Universe pro něj bude první velkou televizní rolí. Postava poručíka Scotta je popisována jako nováček v programu Hvězdné Brány, který bude nečekaně postaven do role vůdce expedice. Mladý a tvrdý voják, který bude muset najít způsob jak velet a vysloužit si respekt okolí.
 
 
Ming-Na jako Camille Wray
Ming-Na
Ming-Na se narodila na ostrově Macau v roce 1963, ale vyrůstala v Hong Kongu a později New Yorku a Pittsburghu. Absolvovala herectví na Carnegie Mellon University. Je nejvíce známá svou rolí doktorky Jing-Mei Chen v seriálu Pohotovost, kde má za sebou 118 epizod. Malou perličkou je, že je fanynkou Hvězdných válek. Postava Camille Wray je členem mezinárodní komise, která dohlíží nad programem Brány a na palubu Destiny se dostane proti své vůli. Vůbec se jí to nelíbí a dá to ostatním členům vědět.
 
 
Justin Louis jako plukovník Everett Young
Justin Louis
Louis je na televizních obrazovkách již veteránem, narodil se 20. Února roku 1967 ve městě Terceira v Portugalsku a vyrůstal v Ontariu. Vidět jsme ho mohli ve spoustě seriálů např. The Outer Limits, 24, CSI: Miami, ST: Voyager. Plukovník Young je hlavním vojenským velitelem v novém seriálu. A kromě toho, že má jít o bývalého velitele SG týmu, který je dva roky ženatý o něm není moc známo.
 
 
David Blue jako Eli Wallace
David Blue
David Blue pochází z New Yorku a studoval na University of Central Florida. Po studiu se věnoval herectví na různých místech na Floridě, včetně Actor's Theatre of Louisville. Rozhodl se zkusit štěstí u televize a filmu a proto se přestěhoval do Los Angeles. Má za sebou hostování například v seriálech Veronica Mars, Moonlight a Ugly Betty. Postava Wallace je popisována jako slejvák, který je jen náhodou géniem a vyzná se ve všem od matematiky až po PC hry. Nedostatek sebedůvěry nahrazuje jízlivým smyslem pro humor.
 
 
Elyse Levesque jako Chloe Armstrong
Elyse Levesque
Celým jménem Elyse Marie Levesque se narodila 10. Září roku 1985 ve městě Regina v Kanadě. Její herecká kariéra začala již v jedenácti letech, kdy se zúčastnila konkurzu do pořadu Incredible Story Studio. Poté hrála hned v několika televizních reklamách a v rádiu. Mezi známější věci kde v poslední době hrála, jmenujme epizody seriálů Smallville a Men in Trees. Chloe je dcera amerického senátora, která se dostane na vesmírnou loď Destiny zcela náhodou a je tak naprosto vytržena ze své reality.
 
 
Lou Diamond Phillips jako plukovník Telford
Lou Diamond Phillips
Lou Diamond Phillips původem z Filipín se již od roku 1984 pravidelně objevuje na televizních obrazovkách a má za sebou účinkování například ve filmech Young Guns a Supernova, v seriálech 24, The Twilight Zone, Spin City a dalších. Jeho postava plukovníka Telforda je popsána jako zkušený voják, zvolený vůdce osudové expedice. Zatím není známo, zda bude pluk. Telford stálou postavou seriálu, nebo zda nepůjde pouze o hostující hvězdu, podobně jako v případě Roberta Patricka (Sumner) v Atlantis.
 
 
Jamil Walker Smith jako seržant Ronald Greer
Jamil Walker Smith
Jamil Walker Smith je původem z New Yorku. Je mu 26 let a zatím se objevil v několika divadelních hrách a nezávislých filmech. Vidět jsme ho ale také mohli při jeho účinkování v seriálech Bones, Cold Case, X-Files nebo Supernatural. Jeho postava seržanta Ronalda Greera měla původně přezdívku Psycho a jde o mariňáka s výbušnou povahou a tajemnou minulostí.
 
 
Alaina Huffman jako Tamara Johansen
Alaina Huffman
Alaina Huffman je rodačkou z Vancouveru a je jí 28 let. Nedávno jsme ji mohli vidět ve Smallville jako Black Canary, známá je také ze seriálu Painkiller Jane. Její další seriálové účinkování pokrývá seriály CSI: NY a Miami, NCIS nebo třeba The O.C. Tamara Johansen se stane na palubě nejvýše postaveným lékařským důstojníkem a to i přesto, že má v tomto oboru vzdělání pouze jako zdravotník. Lékařem vždycky chtěla být, ale nemohla si to dovolit a proto vstoupila do armády.
Žádné komentáře